Неділя, 3 Березня, 2024

Вибираємо зовнішній акумулятор

Powerbank може стати для вас справжнім порятунком, якщо ви правильно його виберете. Зараз повербанки представлені на ринку у величезній кількості. І одним лише заряджанням  їхні функції не обмежуються.

Але не поспішайте купувати повербанк за принципом «найбільш ємний» або «найменший». Для того щоб отримати максимум користі з цього пристрою, визначтеся з вашими основними вимогами до нього.

Що вибирати в першу чергу

Якщо не хочете помилитися з купівлею, обдумайте, за яких умов, де і як часто вам може знадобитися зовнішній акумулятор. Його повинно бути зручно використовувати, заряду повинно вистачати вашого мобільного девайсу, і для нього має знайтися місце у вашій сумці або кишені.

Звертайте увагу на такі характеристики вашого powerbank:

  • Сумісність. Вихідна напруга вашого повербанка має збігатися із вхідною напругою девайса, який ви збираєтеся заряджати. Найчастіше напруга в пристроях складає 5V DC, тобто 5В постійного струму. Але краще це перевірити.
  • Ємність. Щоб порахувати мінімально необхідну вам ємність зовнішнього акумулятора, врахуйте ємність батареї вашого девайса, помножте її на коефіцієнт 1,5, а також помножте на кількість циклів заряду, яку хочете отримати.
  • Функції. Основною функцією завжди буде заряджання вашого мобільного пристрою. Але є і безліч додаткових варіантів, які залежать тільки від фантазії виробника. Найбільш поширеними є світлодіодний ліхтарик, другий USB-порт для одночасного заряджання другого девайса, а також цифрове табло з індикацією заряду.
  • Розмір та вага. Зовнішній акумулятор повинен бути зручний у використанні, але комфорт тут не головне. Насправді вага і розмір повербанка прямо пропорційні його ємності. Крім того, має значення тип акумулятора. Літій-іонні батареї трохи важчі та крупніші, ніж літій-полімерні акумулятори тієї ж ємності.
  • Дизайн. Також важливий, хоч і менше, ніж функціональність. Вам належить користуватися цим пристроєм у критичній ситуації, носити його з собою всюди, їздити з ним у транспорті. І вам повинно бути приємно з ним працювати.

Вибір відповідної моделі powerbank завжди індивідуальний. Комусь потрібен легкий маленький девайс, який підзарядить телефон в очікуванні важливого дзвінка. А комусь потрібен серйозний акумулятор, на якому тижнями протримаються мобільні пристрої всієї родини. Головне – щоб функції акумулятора влаштовували особисто вас.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися