Від лабораторій до магазинів: головні технології 2015 року

Наступний рік продовжить розпочату тенденцію злиття реального та віртуального світів. У цьому допомагатимуть багато нових технологій, які перейдуть зі стадії лабораторних зразків чи тестових версій до масового використання. Ось декілька таких хітів наступного року.

Бездротова зарядка

Наступного року планшети та ноутбуки можуть стати на декілька сотень грамів легше, адже вони позбавляться одного з найбільш незручних своїх елементів – блоку живлення у вигляді цеглини. Натомість підзаряджати акумулятори виробники пропонують за допомогою бездротових технологій – так само, як це сьогодні доступно для смартфонів. Надію у масове використання такої можливості дає те, що її впровадженням активно займається Intel. Свого часу її зусиллями Wi-Fi перетворився з екзотичної та ненадійної технології на масовий канал комунікації.

Прототипи таких ноутбуків з бездротовою зарядкою Intel вже показувала, залишається лише розпочати їхній масовий випуск. Вони користуватимуться технологією Rezence, яку також просуває Alliance for Wireless Power. Перші покоління такої бездротової зарядки мають обмежену потужність, тому її спочатку отримають ультрапортативні та компактні апарати. Після цього настане черга більш потужних ноутбуків.

Інтерактивні комп’ютери

З кожним роком мишці та клавіатурі стає все складніше протистояти новим інструментам вводу інформації. З 2015 року до сенсорних екранів має також приєднатися жестове управління без дотику. З ним комп’ютери розпізнаватимуть рухи руками чи об’єкти завдяки масовому використанню технологій жестового, голосового та візуального розпізнавання.

Уже з наступного року звичайні 2D-камери в ПК замінять на модулі Intel RealSense 3D, які здатні розпізнавати об’єкти та навіть вимірювати між ними дистанцію. Розробники кажуть, що такий спосіб управління відкриє нові можливості та зробить машини інтерактивнішими. Адже, наприклад, комп’ютери зможуть розпізнавати настрій власника, скануючи його голос, вираз обличчя та рухи.

Тіло – кращий пароль

З наступного року також буде простіше входити на свої улюблені сайти, адже не потрібно друкувати паролі чи отримувати SMS на телефон. Intel розроблює технологію біометричної ідентифікації користувачів для доступу до веб-ресурсів. Першою ластівкою цього стане поширення в ноутбуках та планшетах сканерів відбитків пальців.

Apple вже використовує біометричну аутентифікацію для проведення платежів в сервісі Apple Pay. Ініціатива Intel має принести таку ж концепцію на ПК.

Персональний помічник в кожен гаджет

«Розумність» сучасних девайсів скоро зможе відчути майже кожен, адже наступного року очікується значний розвиток персональних помічників. Такі програми здатні розуміти минулу поведінку користувача та на її основі пропонувати йому різноманітні корисні поради. При цьому вони сприймають запитання та дають відповіді звичною мовою.

Сьогодні найбільш відомими такими помічниками є Microsoft Cortana та Apple Siri, однак скоро до них можуть приєднатися інші. Наприклад, Google та Yahoo придбали технології персональних асистентів Emo та Donna відповідно, а Amazon запустив гаджет Echo, який допомагає людям відповідати на питання. Можливості таких віртуальних помічників поки скромні, але розробники шукають шляхи для їхнього розширення.

«Розум» йде у побут

Якщо сьогодні «розумними» є переважно ноутбуки, планшети, смартфони та годинники, то з наступного року вже не буде викликати подив «розумний» холодильник чи мікрохвильова піч.

Побутове приладдя отримає доступ в Мережу завдяки розвитку інтернету речей та мініатюризації електроніки. Уже сьогодні можна купити «розумний» термостат, який регулює опалення та при цьому дбає про економію. Або «розумну» лампочку, яка вимикає себе, якщо бачить, що в приміщенні немає людей. Наступного року подібних пристроїв для дому стане більше.

 

Comments are closed.