Субота, 2 Березня, 2024

Від USB-C в якості стандарту відмовляться, якщо з’явиться щось краще

Депутати Європарламенту спростовують аргумент Apple проти запровадження USB-C в якості загального стандарту. Яблучна компанія каже, що прийняття USB-C в якості стандартного порту для зарядки буде перешкоджати інноваціям. У відповідь на таке єврочиновники повідомили, що вони можуть адаптувати правила, якщо з’явиться більш новий стандарт.

«На даний момент USB type-C – це технологія, яка була обрана в якості загального стандарту. Однак організації зі стандартизації і промисловість можуть розробити інші технології, які забезпечують більш якісну зарядку і передачу даних», – зазначив представник Європейського парламенту

Для галузі і споживачів буде перехідний період з впровадження USB-C. «У нас буде природна поетапна відмова, яка не призведе до швидкого старіння пристроїв на ринку», – пояснив представник.

Минулого місяця ЄС оголосив про пропозицію, яка змусить всіх виробників гаджетів використовувати USB-C як стандартний порт для зарядки. Це не велика проблема для брендів Android, оскільки вони вже використовують порти USB-C на більшості своїх телефонів. Apple, з іншого боку, використовує порт Lightning для зарядки iPhone. Компанія стверджувала, що ця пропозиція задушить інновації.

Тепер ЄС спростував претензії Apple, заявивши, що в пропозиції також враховуються кращі стандарти. «Я не бачу цього стримуючого інновації фактора”, – сказала голова Європарламенту і Комітету із захисту прав споживачів Анна Кавацціні. – У пропозиції говориться, що якщо з’явиться новий стандарт, який буде краще, ніж USB-C, ми зможемо адаптувати правила».

Не відразу зрозуміло, як в пропозиції буде врахований кращий стандарт. Але само собою зрозуміло, що буде поетапний перехід на новий стандарт з USB-C.

Це не перший випадок, коли ЄС робить кроки, щоб пом’якшити побоювання з приводу нової пропозиції. Спікер повідомив The Verge минулого місяця, що для пристроїв, що заряджаються виключно по бездротовій мережі, не буде потрібно обов’язково мати порт USB-C.

Це може стати виходом для Apple, яка, за чутками, може не створювати iPhone з USB-C, а випустить смартфон, що заряджається та передає дані виключно бездротовим способом.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися