Четвер, 30 Травня, 2024

Facebook хоче обмежити можливість скачування фотографій

Зараз можна вільно завантажити собі на диск будь-яке зображення із Facebook або зробити його скриншот. Скоро подібні можливості можуть зникнути – соцмережа тестує нові інструменти захисту фотографій. У компанії кажуть, що така ініціатива повинна підвищити комфорт жінок, які завантажують свої фото на сервери соцмережі.

фотографій

Жіночі фотографії часто використовують шахраї. Вони збирають вільно доступні у Facebook знімки, а потім на їхній основі створюють профілі на сайтах знайомств чи використовують їх у рекламі. В Індії, наприклад, жінки з цих причин часто відмовляються завантажувати у свої профілі фотографії, на яких видно їхні обличчя.

Нова функція Facebook дозволить користувачам вибирати, що вони хочуть захистити те чи інше фото. Захищені знімки матимуть блакитну рамку та значок щита. Це дозволить візуально бачити, що фото знаходиться під охороною.

Після цього інші не зможуть завантажити чи поділитися таким зображенням. Неможливо буде також зробити скриншот фотографії, але подібна заборона буде діяти лише на Android. Хоча в соцмережі кажуть, що блокуватимуть функцію скриншотів всюди, де це можливо.

Додатково можна буде накласти якийсь текст на фото – у Facebook з’ясували, що це суттєво знижує привабливість такого знімку для зловмисників. Тести показують, що текст на зображенні підвищує безпеку картинки на 75%.

Facebook вже тестує нову функцію в Індії, де, за словами компанії, жінки особливо хвилюються про свої завантажені фотографії. Якщо пілотне тестування пройде успішно, ця можливість стане доступною в інших країнах.

А ще Facebook працює над інструментом, який змусить користувачів платити гроші за читання новин у соцмережі. Нова функція стане доступною до кінця 2017 року. На першому етапі гроші почнуть брати за матеріали, які публікуються через функцію Instant Articles. Цей формат дозволяє ЗМІ публікувати матеріали безпосередньо на Facebook без посилання на власні сайти. Такий підхід скорочує час завантаження публікації під час читання на мобільних пристроях. Наприклад, якщо ви перейдете на фейсбук-сторінку TechToday (https://www.facebook.com/tech.today.ua/) з мобільного телефона, то всі посилання на матеріали зможете прочитати без переходу на сам сайт.

Точний формат оплати поки невідомий. Зараз у соцмережі обговорюють форму оплати, в рамках якої користувачам буде доступна певна кількість матеріалів без оплати. Після вичерпання ліміту користувач отримує можливість внести кошти.

ЗМІ закликали Facebook ввімкнути передплату на Instant Articles ще в травні 2015 року. Тоді керівництво Facebook відмовилася від цієї ідеї, оскільки не хотіло вводити бар’єри між своїми користувачами і контентом.

1 коментар

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися