П’ятниця, 23 Лютого, 2024

Відключення гарячої води перестає бути проблемою

Young woman reacting in shock to hot or cold shower water as she stands under the shower

Літні відключення гарячої води перетворюють кілька тижнів на льодяний жах або забавку з відерцями – залежно від того, чи будете ви гріти воду. Багато хто вирішує цю проблему бойлером, а інтернет речей дозволить бути певним, що гаряча вода буде в будь-який момент.

Французька компанія e.l.m. leblanc, яка входить до групи Bosch, уже кілька років тому спробувала вивести водяні бойлери онлайн та надати сервіс віддаленого управління через мобільні мережі. Але тоді проект закрили через високу вартість мобільного інтернету.

Нещодавно e.l.m. leblanc разом з компанією Sigfox спробували повторити цей проект, але на іншій апаратній основі. Sigfox розгорнула в кількох країнах Європи, у першу чергу у Франції, власну бездротову мережу для пристроїв інтернету речей (IoT). За словами представників компанії, головним завданням було зниження вартості підключення одного пристрою до $1 на рік. Така сума дозволила виробникові бойлерів продавати свої агрегати з уже оплаченим зв’язком.

Bosch погодився використовувати мережу Sigfox для того, щоб покупці бойлерів змогли управляти ними віддалено. Це дозволить значно економити на платежах не тільки за воду, але й електрику. У вересні цього року як мінімум 100 тисяч сумісних бойлерів у французьких квартирах вийдуть у мережу.

Vodafone також просуває рішення інтернету речей. Ось, наприклад, п’ять проектів, які роблять міста та суспільство кращими. В Україні ці рішення допомагають агробізнесу.

1 коментар

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися