Субота, 24 Лютого, 2024

Відмову Microsoft від Windows 10 називають ударом по екології та закликають продовжити життя цій ОС

Дослідницька група громадських інтересів (PIRG) направила петицію до Microsoft, закликаючи компанію переосмислити загрозливу відмову від Windows 10. В цій петиції озвучено, що в одну мить мільйони ПК опиняться на звалищі, оскільки вони не сумісні з Windows 11.

Залишилося менше двох років, поки Microsoft припинить підтримку Windows 10. За поточними оцінками 400 мільйонів комп’ютерів не можуть перейти на Windows 11. Остання має підвищені вимоги до «заліза», а також вимагає специфічних компонентів, наприклад, модуля TPM.

PIRG попереджає, що викидання такої кількості обладнання на звалища дещо суперечить позиції компанії щодо навколишнього середовища. У петиції йдеться: «Усе програмне забезпечення досягає точки, коли воно більше не підтримується, але коли наслідки для нашого середовища є такими великими, ми не повинні його приймати».

Windows 10 була значною мірою зворотно сумісною з комп’ютерами зі старішими операційними системами. Але Microsoft різко поставила вимоги до апаратного забезпечення для Windows 11, через що комп’ютери, яким було всього кілька років, не могли оновитися. Більш того, Windows 11 перевіряє свою сумісність із «залізом» і відмовляється продовжувати установку, якщо знаходить непідходяще.

Однак через припинення життєвого циклу Windows 10 у 2025 році користувачам доведеться прийняти кілька складних і потенційно дорогих рішень. Звичайно, жоден пристрій Windows 10 не перестане працювати, але користувачам доведеться подумати про зміну операційної системи або апаратного забезпечення, щоб продовжувати отримувати оновлення та сучасні версії додатків.

Директор кампанії PIRG Designed to Last Лукас Рокетт Гаттерман висловив здивування рішенням Microsoft, яке, здається, суперечить її позиції щодо навколишнього середовища. Він сказав: «Це погано не тільки для споживачів, це також погано для планети, оскільки застарілі комп’ютери додадуть до наших зростаючих куп токсичних електронних відходів».

Альтернативні ОС, каже Гуттерман, є складним питанням для установ, включаючи школи та лікарні, які покладаються на програмне забезпечення, яке працює лише з Windows.

Він сказав: «Для Microsoft просто немає сенсу змушувати ці установи утилізувати та замінити комп’ютери, які в іншому випадку функціональні та все ще допомагають студентам і пацієнтам. Найпростішим рішенням для Microsoft є розширення підтримки».

Microsoft не єдина, хто змушує користувачів замінювати обладнання, блокуючи зворотну сумісність софту зі старим «залізом». Гуттерман зазначив: «Багато виробників, включаючи Apple і Google, використовують застаріле програмне забезпечення, щоб підштовхнути нас до заміни ідеально функціональних пристроїв».

До речі, користувачі не вперше прохають Microsoft продовжити термін життя її операційних систем. Наприклад, в 2020 році з’явився заклик до Microsoft перетворити Windows 7 на вільне програмне забезпечення. Це б дозволило ентузіастам взяти на себе тягар оновлення цієї застарілої операційної системи, підтримка якої припинилася того року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися