Неділя, 14 Квітня, 2024

48 країн узгодили не платити викуп кібервимагачам

Понад сорок країн, зі США включно, планують підписати зобов’язання ніколи не платити викуп кіберзлочинцям. Вони також хочуть працювати над усуненням механізму фінансування хакерів.

Міжнародна ініціатива з боротьби з програмами-вимагачами з’явилася на тлі зростання кількості атак програм-вимагачів у всьому світі. Сполучені Штати постраждали найбільше, відчувши 46% з таких атак, повідомила журналістам під час віртуального брифінгу Енн Нойбергер, заступник радника США з національної безпеки в адміністрації Байдена з питань кібернетики та нових технологій.

«Поки гроші надходять злочинцям-вимагачам, це проблема, яка зростатиме», — сказала вона.

Під час атак програм-вимагачів ці додатки шифрують усі дані на заражених комп’ютерах та вимагають грошовий викуп в обмін на розблокування інформації. Часто зловмисники під час таких атак також викрадають конфіденційні дані та використовують їх для додаткового шантажування жертв, погрожуючи оприлюдненням цих даних в інтернеті, якщо платежі не здійснюються.

У той час як сотні компаній стають жертвами щороку, резонансні атаки в США сталися за останні два місяці на оператора казино MGM Resorts International і виробника засобів для чищення Clorox. Обидві компанії ще не повністю оговталися від збоїв.

Нові ініціативи альянсу спрямовані на усунення фінансування злочинців шляхом кращого обміну інформацією про рахунки для виплати викупу, сказала Нойбергер. Буде створено дві платформи для обміну інформацією: одну Литвою, а іншу спільно Ізраїлем та ОАЕ.

Країни-партнери поширять «чорний список» через Міністерство фінансів США, який міститиме інформацію про цифрові гаманці, які використовуються для переміщення платежів за програми-вимагачі, сказала Нойбергер.

Вона додала, що країни будуть використовувати штучний інтелект для аналізу блокчейна з метою виявлення незаконних коштів.

Обсяг криптовалютних платежів зловмисниками-вимагачами став другим за величиною річним показником, повідомила аналітична компанія Chainalysis у липні.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися