Відновлені смартфони стають популярнішими, продажі нових мобільників падають

Ринок нових смартфонів знизився на 1% за підсумками другого кварталу, тоді як ринок відновлених – зріс на 10%

Аналітики Counterpoint Research з’ясували, що у світі стає популярним ринок відновлених смартфонів (refurbished). Він зростає швидше, ніж ринок нових апаратів. Експерти пояснюють це явище жагою прибутку у вендорів, які останніми роками суттєво підняли вартість своїх телефонів, особливо у топовому сегменті.

Ринок нових смартфонів знизився на 1% за підсумками другого кварталу, тоді як ринок відновлених – зріс на 10%. Головним місцем продажу refurbished-смартфонів є Китай, однак найбільше зростання продажів таких апаратів відбувається в Індії. Там відновлених смартфонів у другому кварталі було продано на 41% більше, ніж роком раніше. Ринок нових смартфонів Індії виріс на 20%.

Найбільший розрив між новими та refurbished-апаратами спостерігається в США. Продажі відновлених смартфонів виросли в цій країні приблизно на 18%, тоді як продажі нових впали більш ніж на 20%.

Refurbished-апарати – це товари, які виробник продає вдруге після того, як перший власник повернув його виробнику. Для таких гаджетів вендор замінює дефектні деталі, витратні матеріали та усуває сліди використання. Статус refurbished найчастіше отримують гаджети, як повернули майже відразу після купівлі чи протягом гарантійного терміну, якщо девайс слугував у магазині демонстраційною моделлю, якщо девайс отримав ушкодження при доставці та якщо вендор відкликав партію для усунення дефектів чи оновлення.