Огляд захищеного зовнішнього диску Adata HD830

Диск працює практично безшумно і показує хороші результати швидкости

Компанія Adata випустила зовнішній захищений жорсткий диск об’ємом від 2-х до 5-ти терабайт з інтерфейсом USB 3.1. Згідно заяви виробників, він витримує падіння з висоти до 1,22 метра, занурення в воду на глибину до 2-х метрів протягом 2-х годин і, звичайно, захищений від пилу.

Характеристики Adata HD830

 • Ємність: 2/4/5/ ТБ
 • Колір: чорний/блакитний
 • Розміри: 140х96,2х33 мм
 • Вага: 2 Тб – 510 гр, 4/5 Тб – 600 гр.
 • Інтерфейс: USB 3.1 (сумісний з USB 2.0)
 • Оболонка: алюміній + протиударна силіконова вставка
 • Температура: 5-50 С
 • Живлення: 5 Вт, 900 мА
 • Сумісність: Windows XP/Vista/7/8/8.1/10, Mac OS X 10.6 і старше, Linux Kernel 2.6 і старше
 • Гарантія: 3 роки
 • Захист: IP68, US-MIL-STD-810G 516.6

Зовнішній вигляд і дизайн

Дизайнери додали HD830 максимально суворий вигляд, а на материнському сайті його навіть називають – «лицар в сяючій броні». Ну, ви зрозуміли, з цим диском краще не жартувати.

А якщо серйозно, то пристрій упаковано в алюмінієвий корпус, на вигляд добротний. Зверху є дві силіконові накладки. Не впевнений, що вони додають захисту конструкції, але завдяки їм накопичувач не вислизає з рук. За ударостійкість відповідає спеціальний внутрішній чохол, що оберігає жорсткий диск від пошкоджень при ударі.

USB-порт прикритий спеціальною заглушкою. Перед купанням пристрою важливо не забути повернути його на місце.

Також на HD830 є ряд індикаторів. Якщо вони світяться синім світлом, значить диск підключений до джерела живлення, якщо синє світло блимає – йде запис або читання.

Якщо лампочки замигають червоним, значить, ви впустили диск і з даними можуть бути проблеми, а якщо червоне світло не блимає, а горить рівно і красиво – з диском гарантовано є проблеми.

Як на мене, то дизайн пристрою вдалий, нічого зайвого і все на місці.

Продуктивність

Я працював з диском на 2 ТБ. У нього гарні показники продуктивності, як для звичайного HDD. Синтетичний тест показав результати на рівні 132 Мб/с як запису, так і читання.

При копіюванні файлу об’ємом 10,9 Гб з SSD-вінчестера на Adata HD830 пристрій показав схожі показники. Час копіювання – 1 хв 27 секунд, тобто середня швидкість становить 128 Мб/с. Зчитувався файл за той же час.

Другий практичний тест – це копіювання папки на 6,46 Гб з декількома тисячами JPG-файлів розміром від 1 до 5 Мб. Крім того, в папці було кілька десятків відеороликів, розміром від 5 до 100 Мб. Папка скопіювалась за 1 хвилину 52 сек, тобто середня швидкість запису на диск склала 59 Мб в секунду.

HDDtoGO

Програма від Adata, яка розширює можливості зовнішніх дисків. HDDtoGO дозволяє автоматично скидати бекапи на диск із обраних папок, синхронізувати вкладки і листи, блокувати комп’ютер при відключенні диска.

Інтерфейс програми досить простий. У лівому меню показані можливості HDDtoGO, а в правому розширені опції.

Наприклад, щоб налаштувати бекап вибраних папок, потрібно клікнути на четверту зверху іконку і вибрати відповідні опції.

Досвід користування Adata HD830

Диск працює практично безшумно, ніяких проблем за час тестування з ним не виявлено. Дизайн Adata HD830 мені сподобався, за швидкістю пристрій показує хороші результати, як для HDD. Я не перевіряв диск на стресостійкість, але заявлені виробником показники радують.

На жаль, поки невідома ціна пристрою в Україні. На Amazon диск на 2 ТБ коштує $100. Якщо в Україні ціна буде близька до цього значення, то, на мою думку, у HD830 дуже райдужні перспективи на нашому ринку.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я