Неділя, 21 Квітня, 2024

Винайшли пам’ять, яка зберігає п’ять біт на комірку

Користувачі лише починають заспокоюватися щодо надійності пам’яті з трьома бітами на комірку, виробники освоюють пам’ять у чотири біти на комірку, а науковці презентували пам’ять з п’ятьма бітами на комірку.

Вона заснована на оптичній технології та забезпечує рекордну щільність зберігання даних.

Розробили новинку фахівці Оксфордського, Ексетерського та Вестфальського університетів. Їхня оптична комірка пам’яті з фазовим переходом використовує для запису і читання даних не електричний заряд, а світло. Така пам’ять є енергонезалежною і може зберігати інформацію протягом тривалого часу.

Технологія зберігання даних в оптичній комірці з матеріалу з фазовим переходом не є чимсь новим. CD і DVD диски для домашнього перезапису працюють саме таким чином. Лазер нагріває ділянки матеріалу, змінюючи його фазовий стан між упорядкованим і невпорядкованим розташуванням атомів. Оскільки ці стани мають різні оптичні показники заломлення, світло крізь них проходить по-різному.

Підвищити роздільну здатність нової пам’яті дозволила нова методика запису, в якій для точного управління плавленням і кристалізацією матеріалу використовується двоступінчастий лазерний імпульс.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися