Субота, 9 Грудня, 2023

Винний процесор: чому міг спалахувати Note 7

Історія з телефонами Samsung Galaxy Note 7 могла б стати яскравим прикладом, чому на літій-іонних акумуляторах економити не потрібно. Якби у загоряннях мобільників винні були саме вони – експерти The Financial Times, які знайомі з ходом розслідування, кажуть, що винним міг бути процесор девайсу.

Смартфони Samsung Galaxy Note 7 почали продаватися у серпні, а вже у вересні продажі зупинили через спалахування гаджетів. Початкове розслідування показало, що займання ставалося через брак на виробництві батарей. Виробник оцінив імовірність прояву дефекту як досить невисоку – 24 випадки на мільйон. Але для безпеки вирішив все одно повністю замінити всі продані на сьогодні пристрої – це близько 2,5 млн штук. Експерти оцінили, що кампанія із заміни обійдеться Samsung в 1 млрд доларів.

Після виявлення причини у вигляді бракованих акумуляторів Note 7 повернули у продаж, але швидко з’ясувалося, що і замінені гаджети, які мають бути безпечними, також спалахують.

Samsung повністю зупинила виробництво цієї моделі та почала розслідування. Знайомі з ходом розслідування джерела повідомляють, що причина займань може критися в алгоритмі швидкісного заряджання акумулятора. Його визначає центральний процесор смартфона. Прискорене заряджання здійснюється занадто агресивно, що і провокує перегрівання й загоряння акумулятора.

Частина смартфонів Galaxy Note 7 комплектується процесорами Exynos 8893 власного виробництва, частина – процесорами Qualcomm Snapdragon 820. Який із процесорів погано виконує швидкісне заряджання і чи можна це виправити ситуацію програмним апдейтом поки невідомо. Офіційно Samsung поки не озвучує остаточних висновків розслідування.

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися