Понеділок, 15 Квітня, 2024

Вінницький штаб Гітлера «Вервольф» можна буде подивитися в оригінальному вигляді

В Історико-меморіальному комплексі пам’яті жертв нацизму, що на Вінниччині, відновлять для туристів легендарну ставку Гітлера «Вервольф». Відбудовувати її в реальності не планується. Подивитися на її первозданний вигляд можна буде у віртуальній реальності.

Сьогодні «Вервольф» являє собою руїни у вигляді брил залізобетону. Це наслідки підриву цього штабу гітлерівською армією.

Оновлений екскурсійний маршрут дозволить за допомогою QR-кодів зчитати всю відому на сьогодні інформацію про кожний з об’єктів. Через спеціальний мобільний додаток можна буде також побачити, як вони тоді виглядали. Крім того, біля кожного стенду встановлять бетонні макети зруйнованих споруд, які колись були розташовані на цьому місці.

У п’яти точках ставки планують встановити реферні точки по краях залишків об’єктів, які дадуть змогу відтворювати доповнену реальність за допомогою спеціально розробленого мобільного додатка.

Історико-меморіальний комплекс пам’яті жертв нацизму – це філія Вінницького обласного краєзнавчого музею, створена 15 липня 2011 року. Комплекс складається з двох об’єктів: території колишньої ставки та братської могили військовополонених, які загинули під час будівництва «Вервольфа» поблизу селища Стрижавка Вінницького району.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися