Вівторок, 23 Квітня, 2024

Windows стала додатком для iPhone, iPad, Mac і Windows 11

Microsoft розробила додаток Windows App, який дозволяє легко отримати доступ до декстопної Windows з чужих комп’ютерів, а також зі смартфонів та планшетів Apple. Додаток наразі експериментальний, тому він ще недоступний у магазині Apple App Store.

Нова програма є частиною зусиль корпорації Майкрософт із просування «хмарного ПК». Вперше про неї заговорили у 2020 році, коли стало відомо, що Microsoft працює над тим, щоб персональний комп’ютер перестав бути конкретним ноутбуком чи десктопом. Уже за рік компанія запустила сервіс Windows 365, який надає віддалений доступ до повноцінної робочої машини з Windows 10 або 11. Не купуючи ПК з Windows можна отримати ПК з Windows.

З новим додатком Windows App доступ до такого віддаленого комп’ютера значно спрощується. Програма працює на Windows, а також на iPhone, iPad і Mac. Клієнта Windows App для Android поки немає, але до «хмарного ПК» можна підключитися в браузері на телефоні або планшеті Android.

Microsoft описує Windows App як шлюз до Azure Virtual Desktop, Windows 365, Microsoft Dev Box, Remote Desktop Service та віддалених корпоративних ПК.

Microsoft каже, що ви можете використовувати кілька облікових записів із Windows App, і компанія висвітлила деякі інші її функції:

  • Підтримка кількох моніторів.
  • Спеціальна роздільна здатність дисплея.
  • Динамічна роздільна здатність дисплея та масштабування.
  • Переспрямування пристроїв, таких як веб-камери, аудіо, пристрої зберігання даних і принтери.
  • Оптимізація Microsoft Teams.

Переваги хмарного ПК очевидні: користувачі отримують доступ до повноцінного комп’ютера з Windows у будь-якій точці планети. Куди б вони не мандрували, вони всюди матимуть власний робочий стіл, звичні їм налаштування, додатки та дані. При цьому для доступу достатньо якогось надлегкого пристрою та швидкого інтернету.

У Microsoft уже називають Windows 365 новою категорією гібридних персональних комп’ютерів.

Існують чутки, що, починаючи з Windows 12 за ОС доведеться платити щомісячно. Адже Windows 12 буде «хмарною» ОС в рамках сервісу Windows 365, реалізуючи пропозицію «ПК як послуга». Це означає, що ОС та дані користувача розміщуватимуться не на конкретному комп’ютері. Наразі ідея полягає в тому, щоб спростити перехід між локальними комп’ютерами та Windows 365, щоб користувачі не могли визначити, де розміщені запущені програми та дані – у «хмарі» чи на локальній машині.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися