«ВКонтакте» розірвав з’єднання з «Яндекс.Музика»

Стало відомо, що соціальна мережа «ВКонтакте» відключила додаток стрімінгового сервісу «Яндекс.Музика» від свого API.

Відключення відбулося приблизно в той же час, у лютому 2015 року, коли «ВКонтакте» прибрала музику з власного iOS-додатка. Йшлося про прослуховування записів із серверів соцмережі.

У соцмережі підтвердили розрив з’єднання з «Яндекс.Музикою». «Так, відключили. За своїм внутрішнім міркуванням», – розповів прес-секретар «ВКонтакте» Георгій Лобушкін. Він зазначив, що компанія «залишає за собою право обмежувати доступ до API у випадках використання даних в додатках-конкурентів».

«ВКонтакте попросила припинити використовувати API. Це пов’язано з наполегливим проханням ВКонтакте», – заявили представники «Яндекса».

Сервіс від «Яндекса» використовував дані «ВКонтакте» для імпорту аудіозаписів користувачів соцмережі в плейлист «Яндекс.Музики». За майже два роки цим сервісом скористалися близько 548 тисяч разів.

З 1 травня у Росії набувають чинності нові антипіратські закони, які дозволяють швидко закривати сайти назавжди. Це викликало паніку серед користувачів, які прогнозували зникнення нелегальної музики із соцмережі «Вконтакте». На це натякало нещодавнє нововведення – заборона завантажувати треки до розділу «Документи».

На хвилі паніки представники соцмережі запевнили, що музика не зникне та не буде платною. Проте ми про всяк випадок підібрали кілька альтернатив.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я