Влада побачила ІТ і підтримає його

Кабінет Міністрів затвердив план заходів із підтримки вітчизняних програмістів. Свої наміри уряд закріпив розпорядженням №338 від 8 квітня, пише «Дело». Цей документ затвердив план заходів із підтримки індустрії програмного забезпечення.

Кабмін запланував провести дерегуляцію зовнішньоекономічної діяльності вітчизняних компаній, які розробляють софт для зарубіжних замовників. У майбутньому також має спроститися процедура підтвердження наданих іноземним замовникам ІТ-послуг. Кабінет Міністрів має намір врегулювати питання належності майнових прав на комп’ютерні програми або бази даних (БД), створених за трудовим договором або замовленням. Надалі будуть впроваджені безоплатні договори на використання ПЗ і БД.

Нові плани також включають школи: у них збільшиться кількість годин для викладання основ алгоритмізації та програмування для учнів 5-11 класів.

Окрім цього, до кінця поточного року Кабмін має намір змінити вітчизняний Класифікатор професій. Він поповниться спеціальностями «аудитор інформаційних технологій», «експерт з управління корпоративними ІТ», «керівник ІТ», «фахівець з кібербезпеки».