П’ятниця, 12 Липня, 2024

Власники смартфонів розплачуватимуться своїм обличчям на $3 трлн до 2025 року

Більше мільярда людей уже за кілька років підтверджуватимуть оплату своїх покупок за допомогою свого обличчя. Такий висновок наводять аналітики Juniper Research, які зробили прогноз розвитку технологій біометричної ідентифікації в мобільних гаджетах.

Оплата за допомогою обличчя виконуватиметься як для покупок через додаток, так і при безпосередній купівлі в магазині.

Окрім технології розпізнавання обличчя популярність також набирають інші рішення біометричної ідентифікації, зокрема, відбитки пальців, сканування сітківки ока, розпізнавання голосу.

До 2025 року функції біометричної ідентифікації будуть присутні у 95% смартфонах у всьому світі. До цього часу обсяги оплат через біологічні характеристики сягнуть $3 трильйони, тоді як у 2020 році вони складали $404 млрд.

Оплата за допомогою мобільних гаджетів дозволяє не лише не брати із собою гаманець, а й відкриває нові можливості онлайн-торгівлі. Обсяги транзакцій в Instagram, Google Play store та інших онлайнових майданчиках швидко зростають. Це привертає до них увагу шахраїв.

Однак у Juniper Research наголошують, що не всі технології розпізнавання обличчя однаково безпечні. При використанні програмного підходу залучається звичайна камера, тоді як при апаратному підході використовуються спеціалізовані рішення. В останньому випадку розпізнавання обличчя є більш надійним.

За прогнозами аналітиків, кількість смартфонів з апаратною системою розпізнавання обличчя до 2025 року зросте на 376%, однак загальний відсоток таких гаджетів від усієї кількості смартфонів не перевищить 17%. Оскільки апаратні системи є дорожчими, багато вендорів продовжать використовувати програмні технології розпізнавання обличчя.

Загалом кількість смартфонів, які використовують біометричну ідентифікацію, до 2025 року зросте на 120% і складе 1,4 млрд пристроїв. Це майже 27% світової кількості смартфонів.

Аналітики прогнозують, що для захисту від шахраїв від юзерів можуть почати вимагати підтвердження кількома своїм біометричними характеристиками. Наприклад, обличчям, відбитком пальця чи голосу.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися