Понеділок, 20 Травня, 2024

Вийшов додаток для перевірки смартфоном наявності симптомів коронавірусу COVID-19

Індійські науковці випустили додаток для Android, який допоможе відрізнити симптоми COVID-19 від інших проблем зі здоров’ям, але зі схожими проявами. Автори кажуть, що програма ArogyaKshema враховує рекомендації лікарів, Індійської ради медичних досліджень та Всесвітньої організації охорони здоров’я. Інтерфейс додатка перекладений на кілька мов, з російською включно (він виконаний через Google Translator, тому не надто якісний).

Утиліта ArogyaKshema являє собою опитувальник із 13 питань з кількома варіантами відповідей. Питання стосуються наявних відчуттів та симптомів, а також загальної інформації – віку, наявності хронічних захворювань, історії подорожей.

Після отримання результатів додаток повідомляє поточний стан пацієнта та надає йому рекомендації з подальших дій. Для більшої наочності ці діагностичні повідомлення супроводжуються різним кольором.

Зелений колір означає, що в людини немає симптомів коронавірусу. Синій колір сигналізує про наявність несильної інфекції та рекомендує звернутися до лікаря. Червоний колір означає високі шанси зараження COVID-19 та радить максимально швидко звернутися до лікаря чи здати тест.

Розробники кажуть, що ArogyaKshema стане в пригоді лікарям, опікунам та звичайним користувачам, яким доводиться контактувати з іншими під час пандемії COVID-19. Програма ArogyaKshema доступна в Google Play Store і працює на смартфонах з Android 4.0.3 та вище. Автори також готують версію для iOS.

Нещодавно польські аспіранти випустили онлайн-калькулятор, який показує ефективність медичних масок із різних матеріалів у наочній формі – кількості інфікувань, яким вдалося запобігти.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися