П’ятниця, 1 Березня, 2024

Використання віртуальної реальності може поліпшити особистість людини

Повне занурення у віртуальний світ може виявитися не лише цікавим враженням та задоволенням. Віртуальна реальність може поліпшити особистість самого користувача. Експерти пояснюють такий ефект явищем перевтілення, коли юзер відчуває зв’язок зі своїм віртуальним альтер-его. Щось подібне не один раз показували у фільмах та серіалах, наприклад, «Аватар», «Першому гравцеві приготуватися», «Чорне дзеркало».

Основою ефекту перевтілення є відчуття віртуального тіла як свого біологічного. Це дозволяє досліджувати світ з нової точки зору. Експерименти показують, що такий новий досвід приводить до змін особистості в реальному житті.

Схожий ефект перевтілення також генерують комп’ютерні ігри для ПК чи консолей, однак він значно слабший. Віртуальна реальність надає значно більше занурення у віртуальний світ, тому й має сильніший ефект. Адже повноцінне орієнтування в цифровому 3D-просторі задіє більше чуттів та ресурсів, ніж погляд на такий же простір, але у 2D-форматі на екрані.

Люди відчувають різну потужність перевтілення, яка залежить від обраного віртуального аватара та їхньої реальної особистості. Наприклад, жінкам не подобається, якщо у віртуальній реальності вони матимуть чоловічі руки. Чоловікам якось це байдуже. Також впливає колір шкіри: європеоїдам не подобається, коли у віртуальності вони мають темну шкіру. Вагомий вплив справляє і фігура: якщо віртуальний аватар стрункий, гравці намагаються більше займатися фізкультурою і в реальному житті.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися