Вівторок, 28 Травня, 2024

Стримінгова технологія скорочує музику: із треків зникли 30 секунд

Потокові сервіси сьогодні всюди, алгоритми створюють користувачам плейлисти, і в таких умовах класична, напрацьована десятиліттями організація музики виявляється неконкурентною. У стримінгову еру треки об’єктивно почали скорочуватися. Автор пісень Чарлі Хардінг та дослідник музики Нейт Слоан в інтерв’ю The Verge пояснили, чому так відбувається.

За останні 18 років технології скоротили музичні треки в середньому на 30 секунд, і загалом стало з’являтися значно більше екстремально коротких пісень. Експерти пояснюють це розвитком стримінгових сервісів в останні десятиліття. Наприклад, один із найпопулярніших музичних потокових ресурсів Spotify вийшов у 2006 році.

Розвиток стримінгу призвів до змін у тому, як люди слухають пісні. У свою чергу, це змінило підхід до написання треків. У минулому автори отримували зарплатню за кожен проданий альбом або сингл. У 1995 році були пісні, які тривали 4 хвилини 30 секунд. Сьогодні треки скоротилися до 3 хвилин 42 секунд.

Причина в тому, що в стримінговому світі платять, лише якщо користувач прослухає 30 секунд треку. Чим більше треків створить композитор, тим більше грошей він заробить. Створити більше треків за один і той же час можна, якщо зробити кожен трек дещо коротшим.

У стримінгову еру змінюється не лише тривалість музики, а й те, як її представляють виконавці. Сьогодні уже складно знайти довгий музичний вступ, який плавно підводить до основної частини. Сучасні пісні отримали нову структуру, яку називають поп-овертюрою. З нею пісня починається з першої секунди, а хітові акорди мають прозвучати в перші 5-10 секунд треку. Це має зачепити користувача і змусити його прослухати бажані 30 секунд, після яких за трек списують кошти. Експерти порівнюють поп-овертюру з появою нового типу кіношних трейлерів – міні-трейлерів, завдння яких – підготувати користувача до нормального трейлера.

Коротші треки також простіше зробити більш вражаючими. Це важливо, оскільки алгоритми музичних стримінгових сервісів відстежують, чи прослухав користувач пісню до кінця. Треки, які прослуховують повністю, мають більше шансів з’являтися частіше в рекомендаціях.

Музика продовжує скорочуватися і далі. Сьогодні спостерігається швидке збільшення кількості треків довжиною до трьох хвилин. Ця тенденція особливо помітна в жанрі хіп-хопу. Наприклад, у свіжому альбомі виконавця Lil Pump з 19 пісень менше трьох хвилин тривають 14 треків.

Утім, кажуть експерти, поки не варто очікувати появи пісень тривалістю рівно 35 секунд. Адже в артистів є багато засобів для самовираження, і їм необхідно захопити слухачів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися