Вівторок, 28 Травня, 2024

Випуск геймерських відеокарт може стати для NVIDIA другорядним бізнесом

NVIDIA скоро може відійти від статусу компанії, чий основний дохід забезпечує продаж ігрових відеокарт. За даними свіжого квартального звіту корпорації, вона має великі успіхи на серверному ринку. Зростання виручки на цьому напрямку склало 80% за рік, і вперше сума перевищила $1 млрд.

В ігровому сегменті NVIDIA отримала $1,34 млрд, у серверному – $1,14 млрд. Останній роком раніше приніс $634 млн.

Historical quarterly revenue of NVIDIA business divisions.

За прогнозами Mordor Intelligence, до 2024 року ємність ринку графічних процесорів зросте з $21 до більш ніж $100 млрд. Стрибок буде можливий тільки з урахуванням активного використання графічних процесорів для серверних систем різного рангу.

Аналітики Gartner очікують, що ринок серверної інфраструктури з 2019 по 2025 рік зросте з $155 до $230 млрд. На частку GPU в цьому сегменті припаде чимала частина виручки, і NVIDIA запросто може зайняти одну з лідерських позицій. Виручка від продажів ігрових відеокарт стане для неї другорядною на довгостроковій основі.

Такі тенденції, на думку експертів, розкривають мотивацію Intel повернутися на ринок дискретної графіки. Очікується, що відеокарта цієї компанії під назвою DG1 вийде на ринок цього року. У 2021 році чипи Ponte Vecchio запропонують 7-нанометровий техпроцес, нові компонувальні рішення, добре масштабовану архітектуру.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися