Середа, 17 Квітня, 2024

З джипа зробили слухняну тваринку на автопілоті

Американським військовим буде простіше вивозити поранених з поля боя, оскільки їхній транспорт зможе рухатись по місцевості самостійно. Морська піхота США нещодавно випробувала такий джип під час навчань на Гаваях.

Модель під назвою GUSS розшифровується як наземний безпілотний сурогат підтримки. Більшість використаних у цій машині рішень тримаються в секреті та не розкриваються публіці. Відомо лише, що дорожній безпілотник має полегшити працю піхотинців при подоланні важкопрохідних місць у гірській місцевості. Для цього GUSS оснащений лазерним радаром (LIDAR), камерами та детальними мапами. Машина може пересуватись повністю самостійно, рухаючись на сигнал радіомаяка, або нею можна керувати через пульт дистанційного управління.

Загалом GUSS призначений для супроводження армійських підрозділів та може перевозити до 800 кг вантажу. У перерахунку на кожного піхотинця це означає, що він буде нести в середньому на 40 кг менше. До речі, військові також розробляють індивідуальних роботизованих мулів, які також полегшують ношу для солдат.

Подібну машину створили спеціалісти компанії TORC Robotics, наукового військового центру Naval Surface Warfare Center Dahlgren Division (NSWCDD) та вчених Університету Вірджинії. Вона базується на впровадженій в армії США машині Internally Transportable Vehicle, яка має достатньо компактні габарити для її перевезення транспортним гелікоптером Chinook.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися