Вівторок, 18 Червня, 2024

Wi-Fi стане вдвічі довшим

Організація Wi-Fi Alliance затвердила новий тип бездротового з’єднання, призначений спеціально для пристроїв «розумного» будинку. Це Wi-Fi HaLow, який офіційно позначається IEEE 802.11ah. Він відрізняється низьким енергоспоживанням, що дозволяє застосовувати його для зв’язку в мініатюрних виробах.

Сертифікація перших пристроїв з підтримкою Wi-Fi HaLow почнеться ближче до 2018 року, проте їхні продажі стартують раніше. Wi-Fi HaLow буде працювати в неліцензованому спектрі 900 МГц. Це дозволить збільшити теоретичний радіус покриття до 1 кілометра, однак на практиці забезпечить подвоєння дальності дії бездротової мережі порівняно з використовуваним на даний час стандартом 2,4 ГГц. При цьому системи зможуть ефективніше працювати при наявності перешкод у вигляді стін та інших бар’єрів.

Фахівці називають Wi-Fi HaLow відповіддю на Bluetooth 4.0, який зможе замінити модулі у фітнес-трекерах, камерах відеоспостереження, сенсорах для «розумних» будинків тощо. Основний мінус нового типу з’єднання – відносно мала швидкість пересилання даних.

За словами розробників, HaLow буде широко використовувати наявні протоколи Wi-Fi, що забезпечить високий рівень сумісності та безпеки. Також нові продукти, наприклад, роутери, працюватимуть у наявних частотних діапазонах 2,4 і 5 ГГц.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися