Хакери атакували українські обленерго

Напад хакерів на Прикарпаттяобленерго може стати першим випадком, коли за допомогою кібератаки вдалося припинити електропостачання. Її кіберзловмисники здійснили проти українських постачальників електроенергії в грудні.

Головною ціллю стало Прикарпаттяобленерго. Ще два підприємства сказали про наявність ідентичних шкідливих програм у своїх мережах. Прикарпаттяобленерго повідомило про збій 23 грудня, внаслідок чого проблеми з постачанням електроенергії спостерігалися на території всієї області, з Івано-Франківськом включно. Міністерство енергетики та вугільної промисловості створило спеціальну комісію, яка повинна була провести розслідування. Саме підприємство заявило тоді про «втручання» в роботу системи.

«Уперше ми маємо доказ і можемо пов’язати шкідливу програму і конкретний збій у роботі системи. Це досить страшно», – заявив старший дослідник Trend Micro Кайл Вілойт. «Ми переконані, що вимкнення сталося через кібератаку», – розповів директор підрозділу кібершпіонажу iSight Джон Халтквіст.

Хакери використовували шкідливе ПЗ на платформі BlackEnergy, що дозволило їм отримати доступ до мереж й інсталювати програму KillDisk, здатну видаляти й перезаписувати файли. Точне призначення KillDisk ще не встановлено – безпосереднє вчинення атаки або її маскування.

За матеріалами: Reuters

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я