Свіжі версії Google Chrome перестануть працювати на 32 млн гаджетах Android

Причина неможливості оновлення додатків – політика Google, яка примушує розробників відмовлятися від підтримки старих програмних компонентів

Власники смартфонів Android 4.1-4.3 Jelly Bean скоро не зможуть оновити мобільний браузер Google Chrome на актуальну версію. Фахівці ресурсу XDA оцінили, що це приблизно 32 млн смартфонів та планшетів. Таку цифру отримали з офіційної статистики Google, яка публікує рівень популярності версій своєї ОС. Випуск Jelly Bean (4.1-4.3) зараз займає 3,2% усіх гаджетів Android, загальна кількість яких нараховує 1 млрд штук.

Причина неможливості оновлення додатків – політика Google, яка примушує розробників відмовлятися від підтримки старих програмних компонентів. Сьогоднішній мінімум програмного інтерфейсу (API) для Chrome підтримується на рівні Android 4.1. Однак вже скоро його підвищать до Android 4.4 KitKat.

Google оголосила ще в грудні 2018 року, що додатки у Play Store повинні будуть використовувати програмний інтерфейс API, який не старше одного року від найсвіжішого релізу ОС. В оглядовій версії Android 9, яка стала доступна розробникам нещодавно, при відкритті старих додатків з’являється вікно з попередженням. Поки що невідомо, блокуватиме Google у фінальній версії своєї ОС старі додатки чи обмежиться попередженням. Однак документація на Android P показує, що додатки, які використовують старі API, не вийде інсталювати та запустити.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я