П’ятниця, 23 Лютого, 2024

WiFi-екстрим: навіщо General Electric вивела вулкан онлайн

Сьогодні отримати доступ до Wi-Fi можна практично де завгодно. General Electric вирішила, чому б не підключити до інтернету діючий вулкан. Фахівці компанії розмістили в кратері онлайн-датчики, щоб убезпечити туристів і місцевих жителів.

Експерти General Electric разом з дослідником Семом Кроссманом і урядом Нікарагуа встановили близько 80 бездротових датчиків усередині одного з діючих вулканів країни. Вулкан Масая розташований у безпосередній близькості від столиці Манагуа та вражає озером лави у своєму кратері.

Кроссман спустився на 360 метрів углиб вулкана – це приблизна висота Empire State Building – для тестування точок Wi-Fi. Він буде поступово встановлювати спеціальні датчики протягом наступних двох-трьох тижнів. Ці сенсори в реальному часі збиратимуть дані про температуру всередині вулкана, атмосферний тиск і концентрацію газів. Інформація передаватиметься через інтернет в базу даних під назвою Predix, звідки кожен бажаючий зможе отримати необхідні відомості і зрозуміти, як саме поводиться Масая. Сайт буде однаково корисний як ученим-вулканологам, так і звичайним людям, кажуть автори ідеї.

volcano

«Мета полягає в тому, щоб за допомогою датчиків створити найбільш ефективну систему раннього попередження для населення, яка в кінцевому підсумку буде реалізована в усьому світі й об’єднає всі зони підвищеної загрози в єдиний кластер, щоб максимально запобігти збитку від геологічних катастроф», – заявляє Кроссман.

Завдання фахівців на даному етапі – переконатися, що всі датчики і точки доступу в інтернет можуть працювати в екстремальних умовах. Люди при цьому носять спеціальний костюм з алюмінієвим прошарком, щоб витримати високі температури.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися