Вівторок, 12 Грудня, 2023

Обережно: у Google Play є підробки фоторедактора Prisma

У магазині додатків Google Play з’явились підроблені версії популярного фоторедактора Prisma, зокрема, кілька троянів-завантажувачів. Про це повідомили фахівці з кібербезпеки компанії Eset. За їхніми даними, загальна кількість завантажень фейків перевищила 1,5 млн.

Більшість фальшивих «призм» не здатні редагувати фотографії. Підробки виводять на екран рекламу або «попередження про зараження», переконують користувача ввести персональні дані або відправити платні SMS. Мобільний антивірус Eset Nod32 Mobile Security розпізнає ці програми як додатки класу Android/FakeApp.

virus_alertl01
Більш небезпечна підробка під фоторедактор – троян-завантажувач Android/TrojanDownloader.Agent.GY. Програма відправляє на віддалений сервер інформацію про заражений пристрій і за командою зловмисників встановлює і виконує інші деструктивні модулі. Фахівці Eset виявили на Google Play п’ять додатків з функціональними можливостями троянів, які вже завантажили більше 10 000 користувачів.

Перед установленням додатків в Eset рекомендують звіряти назви програми і компанії-розробника, вивчати відгуки й оцінки (особливо негативні), звертати увагу на запити прав доступу і використовувати якісний антивірусний продукт для мобільних пристроїв.

Джерело: Cnews

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися