Windows 10 ігнорує налаштування користувача

Windows 10 передає дані ідентифікації в Microsoft навіть після активації налаштувань приватності. За даними дослідників Ars Technica, система з’єднується з OneDrive, MSN і іншими сервісами навіть у тому випадку, якщо користувач активував налаштування приватності та відключив Bing search і помічника Cortanа.

Для тестів експерти використовували машини, що входили в ОС за допомогою локального логіна в Windows 10, а не акаунту Microsoft, і на них були активовані всі можливі налаштування приватності операційної системи.

Деякі з даних, що відправляє ОС, є простими повідомленнями про відсутність інтернет-з’єднання. Але відомості, які надсилаються й отримуються від Microsoft, які, наприклад, пов’язані зі сховищем файлів OneDrive, містять ідентифікаційну інформацію користувача. Експерти також зазначають, що подібні дані відправляються на сервери невідомої їм мережі доставки контенту. Окрім цього, ОС ігнорувала налаштування «живих» плиток, які були вимкненими. Проте Windows 10 оновлювала плитку для сервісу новин власного порталу MSN.