Четвер, 13 Червня, 2024

Windows 10 спробує запобігти втраті даних при проблемах з диском SSD

Свіже оновлення Windows 10 може значно підвищити безпеку даних на диску вашого комп’ютера. Система відстежуватиме ознаки того, що накопичувач «помирає», і попередить користувача про це. Однак для роботи нової функції потрібно мати свіжий ПК з накопичувачем типу SSD NVMe.

Флеш-накопичувачі SSD записують у флеш-пам’ять дані за алгоритмами, які відомі лише виробникові. Через це фізично інформація у флеш-пам’яті являє собою суміш бітів, і відновити інформацію після збою такого накопичувача надзвичайно складно і дорого, якщо взагалі можливо. Механічні жорсткі диски HDD для цього підходять краще, і для них є відпрацьовані технології.

Тому при найменших ознаках проблем флеш-накопичувач краще відправляти у смітник, перенісши інформацію на новий носій. Щоб користувач міг вчасно це зробити, Microsoft вбудувала відповідну функцію моніторингу дисків SSD NVMe. Вона вже доступна в тестовій збірці Windows 10 Insider Preview Build 20226.

При проблемах з накопичувачем у правому нижньому кутку екрана з’являється спливаюче повідомлення. Якщо клацнути на нього, відкриється вікно «Властивості диску» (доступне в розділі налаштувань «Система» – «Диски» – «Керування дисками» – «Властивості»), де можна отримати додаткову інформацію про проблему.

У накопичувачів SSD є кілька основних причин збоїв. Перша – це неякісна прошивка та контролер. Особливо часто збої трапляються при раптовому зникненні електрики. У деяких випадках контролер можна перепрошити і відновити роботу накопичувача, але це означає втрату наявних даних.

Друга – це зношування флеш-пам’яті, що спостерігається досить рідко. Зазвичай SSD морально застаріє раніше, ніж використається ресурс його флеш-пам’яті. Значно прискорити зношування флеш-пам’яті можна, якщо залишити на диску вільними тільки кілька гігабайтів й активно записувати на них дані і видаляти. Хороша рекомендація – тримати не менше 30% обсягу диска вільним.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися