Вівторок, 18 Червня, 2024

Смартфони iPhone та Android можуть зобов’язати стати «чистими» від попередньо встановленого сміття з новим законом Євросоюзу

Будь-який новий смартфон сьогодні постачається з попередньо встановленими додатками. У деяких випадках це може бути справжній завал різних непотрібних програм, в інших – лише фірмові додатки власника мобільної платформи (Apple або Google). Але в Європі готуються зобов’язати виробників випускати дійсно «чисті» телефони, планшети та інші пристрої. Документ з назвою Digital Service Act поки знаходиться в чорновому варіанті, але його можуть ухвалити до кінця року.

Новий закон заборонить Apple, Google та іншим великим технологічним компаніям попередньо встановлювати власні програми на нові гаджети. Також вони не зможуть примушувати інших вендорів встановлювати свої додатки. Ініціатива має сприяти конкуренції та обмежити фаворитизм.

Додатково закон пропонує також надати користувачам можливість видаляти будь-який попередньо встановлений додаток на смартфонах та комп’ютерах. Сьогодні на смартфонах Android, наприклад, деякі додатки Google «вшиті» в прошивку, і їх можна видалити лише за наявності рут-доступу. При цьому програми Google мають найвищі права роботи в системі і розширений доступ до даних.

Переважно проблема попередньо встановлених додатків існує на смартфонах та планшетах з Android. Apple з випуском iOS 11 у 2017 році дозволила видаляти попередньо встановлені додатки за винятком деяких фундаментальних, наприклад, магазину програм App Store. У свіжій iOS 14 також з’явилася довгоочікувана функція зміни стандартного поштового клієнта або браузера на той, що подобається користувачеві.

За інформацією порталу Euronews, документ Digital Service Act можуть прийняти до кінця 2020 року.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися