Четвер, 30 Листопада, 2023

Windows 10 та Windows 11 почнуть блокувати драйвери

Microsoft представляє нову функцію безпеки Windows, яка автоматично блокуватиме драйвери, що вважаються вразливими. Опція називається Blocklist і є частиною захисту, який пропонує Windows Defender для Windows 10, Windows 11 і Windows Server 2016. Про нову функцію розповів твіт Девіда Вестона, віце-президента OS Security and Enterprise в Microsoft.

Драйвер блокується, якщо Microsoft вважає, що він має відому вразливість безпеки, яку можна використати. Це має спонукати виробників драйверів переконатися, що їхні драйвери безпечні. Також загроза опинитися в списку заблокованих має підвищити швидкість виправлення дір безпеки в драйверах.

Функція цілісності пам’яті спирається на компонент Hyper-V від Microsoft, який використовується для захисту критичних процесів у режимі ядра Windows за допомогою віртуальної машини.

Якщо комп’ютер досить новий, то, швидше за все, цей компонент та пов’язана з ним нова функція безпеки ввімкнена за замовчуванням. Щоб перевірити, чи доступний він, перейдіть до Налаштування > Оновлення та безпека (Конфіденційність та безпека для користувачів Windows 11) > Безпека Windows > Відкрити безпеку Windows > Безпека пристрою. Там знайдіть розділ Ізоляція ядра, клацніть Деталі ізоляції ядра та вікрийте Функцію цілісності пам’яті.

1 коментар

  1. Ну начнётся опять… С совместимость уже проблемы. А с новыми опциями будет ещё веселей. Покупай каждый месяц новый пк и ожидай обновлений драйверов! Используй только финальную винду с последними обновления. А иначе будут бсоды и проблемы с драйверами. Про подключения старых программ для машин или телефонов андроид… Можно забыть.

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися