Windows 10S блокує браузер і пошук Google

Нова версія має скласти конкуренцію бюджетним ноутбукам на «хмарній» ОС Google Chrome.

Корпорація Microsoft випустила нову версію Windows 10, в якій виявилося багато обмежень. У Windows 10S, серед іншого, не можна замінити браузер за замовчуванням. Microsoft Edge завжди залишатиметься головною програмою для веб-серфінгу.

surface laptop

Також не можна буде змінити встановлену в ОС службу пошуку. Microsoft змушує працювати з Bing, який не можна замінити на більш популярний пошук Google або інший. При цьому сама компанія не пояснює причини подібного рішення.

Нова Windows 10S виділяється серед інших версій також у підтримці програм. На неї можна встановлювати лише програмне забезпечення, яке знаходиться в магазині Windows Store. Але і звідти підійдуть не всі програми – потрібно, щоб додаток був модифікований у форматі UWP.

Windows 10S має скласти конкуренцію бюджетним ноутбукам на «хмарній» ОС Google Chrome. Завдяки відмові від багатьох функцій її ціна виявилася досить низькою для роботи інсталяції на бюджетних ноутбуках, вартість яких починається від $189. Комп’ютери від партнерів Microsoft, серед яких Asus, Dell і HP, з попередньо встановленою Windows 10S надійдуть в продаж цього літа.

Разом з новою Windows 10S глава підрозділу Microsoft Surface Панос Панай презентував ноутбук на ній. Девайс Surface Laptop буде оснащений процесорами Intel Core i5 і Intel Core i7, сенсорним екраном шириною 13,5 дюймів і матиме до 16 Гб оперативної пам’яті. Його вага буде приблизно 1,25 кг, що менше, ніж у порівнянного MacBook Air. Причому термін роботи батареї вище, ніж у будь-якої моделі MacBook Air. Панай зазначив, що компанія під час його створення орієнтувалася на молодих людей. Пристрій з 15 червня можна буде придбати за $999.

Запускаючи Windows 10 у 2015 році, Microsoft озвучила свою мету – мільярд активних пристроїв на цій ОС. Але минулого року компанія визнала, що до середини 2018 року їй не вдасться досягти поставленої мети. Зараз кількість щомісячних активних користувачів ОС складає 350 млн користувачів.

Сьогодні найпоширенішою ПК-платформою є Windows 7, але частка цієї операційної системи скорочується. Якщо в березні нинішнього року вона займала 49,42% глобального ринку, то за підсумками квітня – 48,50%. Частка Windows 10 протягом минулого місяця піднялася з 25,36% до 26,28%.