Неділя, 21 Квітня, 2024

В Україні хочуть зобов’язати реєструвати безпілотники – що пропонують нові правила

Державіаслужба України пропонує ввести реєстрацію всіх безпілотників масою понад 250 грамів. Це нововведення стане реальністю, якщо влада ухвалить «Концепцію регулювання напряму безпілотних повітряних суден». Саме її Державіаслужба пропонує для регулювання польотів дронів.

безпілотники

Чиновники авіаційної адміністрації пропонують розділити безпілотники на два види. Перший вид класифікуватиме дрони за максимальною злітною масою. Усього буде чотири вагових класи: нульовий – до 0,25 кг, перший – від 0,25 до 20 кг, другий – від 20 до 150 кг і третій – понад 150 кг.

Другий вид розділяє літальні апарати за типом управління. Тут буде три класи: «А» – ручне візуальне управління, «В» – ручне інструментальне і «С» – автономне.

Нульовий клас апаратів, як комерційних, так і некомерційних, концепція пропонує реєструвати. Проте пілот чи власник такого девайса повинен дотримуватися правил безпечних польотів.

А ось для наймасовішого – першого класу – запропонована концепція вимагає реєстрації. Пройти її можна буде онлайн. Окрім цього, пілотові некомерційних дронів цього класу потрібно буде пройти спеціальне навчання та скласти тест – це можна буде теж зробити онлайн. Пілотам комерційних дронів необхідно буде отримувати сертифікат.

Концепція також обмежує параметри польотів. Некомерційні та комерційні безпілотники зможуть літати лише в полі зору пілота і виключно вдень. Максимальна висота польоту становитиме 120 метрів, а дальність – 500 метрів.

Запускати другий клас дронів буде ще складніше. Необхідно буде реєструвати девайс безпосередньо в Державіаслужбі, отримати сертифікат типу повітряного судна, дотримуватися вимог льотної придатності, отримати сертифікат експлуатанта.

А ось найбільші безпілотники третього класу взагалі прирівняють до повітряних суден. Принаймні, пілотам та власникам доведеться виконувати ті ж правила та зобов’язання, що і пілотам звичайних літаків.

Державіаслужба України вже давно працює над регулюванням польотів дронів. У серпні 2016 року вона розробила рекомендації для власників безпілотних літальних апаратів. Тоді чиновники рекомендували літати на висоті не вище 100 метрів, а відстань між дронами, людьми чи спорудами повинна бути не меншою за 50 метрів. Окрім цього, польоти не варто виконувати в дощ чи під час сильного вітру, на відстані ближче ніж 5 км від небезпечних і заборонених зон. Не варто літати також над об’єктами, які перебувають під охороною, під час спортивних заходів, фестивалів і концертів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися