Facebook пропонує заробляти на крадених відео

У наступне десятиліття текстові пости повністю зникнуть із Facebook.

Facebook дозволить власникам відеоматеріалів отримувати гроші у випадках, коли інші учасники соціальної мережі публікують їхній контент без дозволу. Подібне стало можливим завдяки розширенню інструменту Rights Manager, який дозволяє творцям роликів використовувати аналізатор відео для автоматичного визначення випадків копіювання та публікації матеріалів.

facebook

За схожим принципом працює технологія YouTube Content ID, яка також захищає від піратства творців оригінальних відеоматеріалів. До запуску Rights Manager власники відеороликів у Facebook мали два варіанти: вони могли видалити вкрадене відео чи залишити його.

Тепер у Facebook запропонує власникам відео генерувати доходи від відеовставок під час відтворення їхніх опублікованих іншими користувачами роликів. Facebook відзначає, що власники відео можуть запросити частину грошей, які отримав від реклами вкрадений ролик.

Це важливий крок для Facebook, яка прагне стати службою поширення відео, але мала в минулому помітні проблеми з піратством контенту. Творці не хочуть публікувати свої відео на тих ресурсах, де немає інструментів захисту матеріалів та їхньої монетизації. YouTube вже надає власникам відео можливість заробляти на вкрадених роликах замість простого видалення з ресурсу.

У наступне десятиліття текстові пости повністю зникнуть із Facebook. На заміну їм прийдуть відеоролики. Так вважає віце-президент Facebook у Європі, Близькому Сході та Африці Нікола Мендельсон. Вона спрогнозувала, що вже протягом наступних п’яти років текстові пости практично повністю зникнуть із соцмережі. Усі новини у стрічці здебільшого складатимуться із записаних на камеру монологів. Причому ці ролики робитимуть без попередньої підготовки.

Однак попри те, що такі гіганти, як Facebook, підштовхують переходити на відеоформат навіть у новинах, користувачам це не подобається. Опитування 50 тисяч інтернет-користувачів, яке провели в інституті Reuters Institute for the Study of Journalism показало, що лише 24% дивилися хоча б одне новинне відео за останній тиждень.

В аналітичному агентстві Statista провели власне дослідження та знайшли причину, чому відеоформат погано підходить для новин. Причин багато, а головна – воно вимагає надто багато часу. Прочитати текст виходить швидше (41%). Окрім цього, відео часто супроводжується надокучливою рекламою (35%). Відео також довго завантажується (20%), воно нічого не додає до вже написаного тексту (19%), його краще дивитися на великому екрані (19%), а також відео споживає дорогий мобільний трафік (9%).

2 КОМЕНТАРІ

  1. Какое-то рациональное зерно в этом есть – больше копий видео – больше зрителей. Возможно, стоит зарабатывать на количестве просмотров.

    • Да и вообще концепцию авторского право пора пересмотреть в принципе. Она уже не отвечает требованиям времени и нуждается в реформе.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я