П’ятниця, 19 Квітня, 2024

Windows 11 дозволить встановлювати новий формат додатків Android AAB

Google цього року переведе усі смартфони Android на новий формат додатків Android App Bundles. Цей формат надає пошуковому гіганту більший контроль за розповсюдженням програм для смартфонів. Існували чутки, що Windows 11, яка стане першою ОС Microsoft із можливістю встановлення програм Android, не зможе в повній мірі скористатися такою опцією через перехід на App Bundles. Нещодавно стало відомо, що підтримка App Bundles у Windows 11 буде.

Програми для Android у Windows 11 головним чином планується отримувати через альтернативний магазин програм Amazon Appstore. Цей магазин днями оголосив про роботу над впровадженням підтримки нового формату додатків для Android.

Офіційна новина від Amazon щодо Android App Bundle вирішує усі питання щодо можливості використання нових програм Android на комп’ютерах з Windows 11.

У Amazon не публікують подробиці підтримки App Bundle у своєму магазині. Відомо лише, що буде реалізована підтримка цього формату для усіх типів програм. Amazon Appstore також продовжить надавати додатки у старому форматі APK. На відміну від Google PlayStore, у магазині Amazon не буде обов’язкової вимоги до розробників надавати програми в форматі AAB.

Формат Android App Bundles дозволить зробити додатки меншими та легшими, завдяки чому вони швидше завантажуватимуться та встановлюватимуться в смартфон. Це досягається завдяки тому, що Google PlayStore відправлятиме пакет з даними додатка, в якому містяться лише потрібні для конкретного телефону ресурси. Формат APK містить ресурси для усіх типів телефонів, тому програми в ньому мають великий файловий розмір.

З форматом AAB у Google також отримують значно більший контроль над програмами для Android. Пошуковий гігант отримує доступ до ключів підпису, завдяки чому може непомітно модифікувати програми. Формат AAB також значно ускладнює вільне розповсюдження та установку програм. Додатки в форматі APK можна просто копіювати з телефона на телефон.

Google зобов’язує програмістів перейти на AAB з серпня поточного року. Подробиці нового формату читайте в статті “Android може позбутися вільної інсталяції додатків: Google відмовляється від повних APK

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися