Флагманські смартфони стали гірше середняків: шість причин у доказ

Сьогодні телефон із середнього сегменту може виявитися більш практичним за дорогий флагман. Ось шість причин у доказ цьому.

Порівнюючи сучасні флагманські смартфони з топовими мобільниками кількарічної давнини, можна дійти дивного висновку: телефони давно пройшли свій пік еволюції та котяться вниз. Сьогодні телефон із середнього сегмента може виявитися більш практичним за дорогий флагман. Ось шість причин у доказ цьому.

1. Відсутній роз’єм 3,5 мм для навушників

Купуючи дорогий флагман з цінником у понад $1000 потрібно бути готовим до складнощів, коли вам захочеться послухати музику. Ви не зможете легко підключити будь-які навушники чи колонки до свого смартфона, бо у флагмана немає роз’єму 3,5 мм, який є навіть у найдешевшого смартфона.

Звичайно, ви можете використовувати адаптер для підключення дротових навушників чи колонок. Але по-перше, цей адаптер не завжди під рукою, він може загубитися. А також з таким адаптером неможливо заряджати телефон, одночасно слухаючи музику. А USB-C адаптери іноді ще й несумісні з телефонами.

Ви можете вважати, що Bluetooth-навушників цілком достатньо. Можливо, але було б краще, якби виробники залишили вибір на розсуд користувача. Тим паче, що флагмани коштують дорого і статус флагмана мав би означати максимальні можливості та функціональність.

До речі, традиційні фрази виробників про відсутність місця та збільшення акумулятора – повна маячня. Це доводить iPhone 14, в якому Apple прибрала слот для SIM-картки. Якщо ви думаєте, що місці зниклого слота розмістився якийсь чип чи акумулятор – ви помиляєтеся. На цьому місці – просто шматок пластика у вигляді заглушки.

Справжня причина відмови відмови від роз’єму 3,5 мм – бажання заробити додаткові гроші на продажі аксесуарів. Наприклад, Apple пропонує адаптер ціною $35, який дозволяє слухати музику та одночасно заряджати iPhone. До прибирання порту 3,5 мм власники iPhone могли це робити безкоштовно без будь-якого адаптера.

2. Відсутність зарядного пристрою в комплекті

Подібно до роз’єму 3,5 мм для навушників, Apple також придумала заробляти на зарядних пристроях. Компанія прибрала зарядки з комплекту поставок айфонів і користувачі змушені купувати нові.

Apple стверджує, що цей крок є виправданим, оскільки у користувачів, ймовірно, вже є зарядний пристрій вдома, тому немає потреби постачати новий айфон із зарядкою в комплекті.

Але є проблема: старі зарядні пристрої мають роз’єм USB-A, тоді як нові iPhone комплектуються кабелем із штекером USB-C на одному кінці. Тобто, певній кількості користувачів доведеться купувати зарядний пристрій, бо інакше вони не зможуть заряджати свій щойно придбаний мобільник.

Цікаво, що Бразилія змушує Apple та Samsung продавати свої смартфони із зарядними пристроями. Суди цієї країни не вірять у розповіді про підвищення екологічності з відсутнім зарядним пристроєм, бо компанії не можуть довести свої заяви. Натомість суд вважає, що таким чином компанії змушують користувачів купувати додатковий продукт, щоб смарфтон працював нормально.

3. Відсутність слоту для картки MicroSD

Ще однією жертвою додаткового прибутку стала можливість легко збільшити місце для файлів та даних. У флагманських смартфонах немає слоту для карток microSD. Адже гігабайт на картці пам’яті коштує приблизно $0,08, тоді як за кожен гігабайт вбудованої пам’яті виробники смартфонів продавали від $7,80 до $17,17.

Сьогодні, купуючи флагманський телефон потрібно бути готовим, що місця бракуватиме. Наприклад, флагманський Galaxy S23 продається з варіантом накопичувача на 128 ГБ. Але з них майже 60 ГБ займає операційна система та сміттєві додатки. Проте навіть купівля топової моделі з 1 ТБ не гарантує, що місця вистачить. Камери з роздільною здатністю 200 мегапікселів, відео роздільною здатністю 8K швидко «з’їдають» доступний простір.

4. Немає дротових навушників у комплекті

Окрім зникнення зарядного пристрою із комплекту поставок, компанії також прибрали дротові навушники із коробки. Ідея не включати цей аксесуар почала масово застосовуватися десь у 2020 році, коли Apple прибрала їх з упаковки iPhone 12.

Для користувачів Samsung ця тенденція була особливо неприємною, оскільки це означало, що вони більше не отримуватимуть зі своїми флагманськими телефонами Galaxy навушники, налаштовані AKG.

Цікаво, що у Франції законодавство зобов’язує комплектувати смартфони навушниками і виробники, включаючи Apple, комплектують французьскі смартфони навушниками.

5. Вклеєні батареї

Часто змінювати смартфон, наприклад, щороку, коштує дуже дорого. Підрахувано, що щорічна купівля нового iPhone забирає пенсію. Але продовжити термін служби свого телефона виявляється досить складно, адже через рік-два у нього деградує батарея. Змінити її не так просто, оскільки вона вклеєна в корпус, панелі якого також склеєні між собою.

iPhone ніколи не давав можливість легко замінити батарею. Samsung відмовилася від легкозмінних акумуляторів у 2015 році разом з Galaxy S6. До появи iPhone у 2007 році майже усі телефони постачалися з акумуляторами, які користувач міг легко замінити самостійно, не маючи спеціальних навичок та інструментів.

Традиційно заклеєні телефони пояснюють забезпеченням стійкості до потрапляння вологи. Але телефон Samsung Galaxy xCover Pro 2020 року це спростовує. Цей девайс має знімний акумулятор і захищений від зовнішнього впливу навколишнього середовища та потрапляння вологи за рівнем IP69 та військовим стандартом MIL-STD-810. Цінник цього мобільника складав $499.

На щастя, у Європі готують закон, який має повернути користувачам можливість легко міняти акумулятори в телефонах.

6. Відсутній слот для SIM-карти

Цей слот знаходиться на початку свого зникнення. Купуючи iPhone 14 в США ви отримаєте телефон, який працює лише з eSIM і не має фізичного слота для SIM-карти. Точніше, контакти для слоту є, але замість слоту встановлена пластикова щаглушка.

Apple стверджує, що eSIM зручніша, і в деяких випадках це так. Але наразі користувачі можуть стикнутися із деякими суттєвими проблемами. По-перше, не всі оператори підтримують eSIM, деякі пропонуватимуть лише традиційну фізичну SIM-карту.

eSIM також поки не можна просто передати з одного телефону на інший, як це можна з фізичною SIM-карткою. Android лише вчиться передавати eSIM безпосередньо між мобільниками. iPhone вміє передавати eSIM лише на інший iPhone. Щоб перенести eSIM в інший телефон, швидше за все, потрібно буде зв’язатися з мобільним оператором та завантажити профіль по мобільному інтернету. Така можливість не завжди є.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я