Windows 11 обмежить перемикання між програмами комбінацією ALT+Tab, щоб комп’ютер менше «гальмував»

Microsoft обмежила кількість вікон, між якими можна преемикатися за допомогою комбінації Alt + Tab. В налаштуваннях опції багатозадачності можна встановити перемикання між 3, 5 або 20 вікнами.

У Windows 11 можуть змінити роботу однієї з найдревніших функцій – перемикання між вікнами за допомогою комбінації ALT+Tab. Це має зменшити гальмування ПК, оскільки з новим підходом Windows матиме менше можливостей потурбувати ті додатки, які вона розмістила у файлі підкачування. Нововведення уже тестується в збірці Windows для учасників програми тестування Insider.

Microsoft обмежила кількість вікон, між якими можна преемикатися за допомогою комбінації Alt + Tab. В налаштуваннях опції багатозадачності можна встановити перемикання між 3, 5 або 20 вікнами. Усі попередні випуски Windows дозволяли за допомогою ALT+Tab перемикатися між всіма запущеними на ПК програмами.

Alt + Tab — одна з найстаріших і найкорисніших функцій Windows. Утримуючи клавішу Alt, а потім торкаючись клавіші Tab, можна швидко переключатися між відкритими програмами. Це може бути набагато швидше, ніж спроба знайти відкриту програму на панелі завдань, особливо на пристроях з невеликими екранами, наприклад ноутбуках.

Alt + Tab також дозволяє перемикатися між повноекранними програмами, що є дуже зручною фішкою, оскільки в повноекранному режимі додаток закриває панель задач. Наприклад це часто стає в нагоді під час сесій у відеоігри – можна переходити до інших додатків, не закриваючи гру. Також Alt + Tab рятує, коли повноекранний додаток зависає, дозволяючи перейти в Windows без перезавантаження ПК.

Офіційних пояснень появи обмежень у кількості доступних додатків по ALT+Tab поки немає. За попередньою інформацією, це дозволить перемикатися між останніми активно використовуваними програмами. Такі додатки з високою ймовірністю знаходяться в оперативній пам’яті і тому перехід до них буде швидким.

Додатки, які давно запущені, але з якими не довгий час не працював користувач, можуть вивантажитися у віртуальну оперативну пам’ять, яка знаходиться на дуже повільному SSD чи ще повільнішому HDD. Перехід до такої програми вимагатиме зчитування та запис з SSD/HDD сотень мегабайтів даних, що потребує досить багато часу. У такий момент комп’ютер не реагуватиме на дії користувача.

Швидше за все, ліміт у 20 додатків може виявитися достатньою кількістю для багатьох користувачів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я