Вівторок, 16 Липня, 2024

Windows 11: усі головні функції, що підготувала Microsoft

Microsoft щойно офіційно представила нову операційну систему. Вона називається Windows 11 і її головний фокус – простота. Окрім цього нова система підготувала багато нових можливостей, включаючи запуск додатків Android. Ось що ще запропонує Windows 11 восени, коли офіційно стане доступною.Найпомітніша відмінність Windows 11 – нове розміщення меню «Пуск». Воно виконано в стилі Windows 10X та знаходиться по центру панелі задач – як у macOS чи Chrome OS. У ньому позбулися «живих» плиток, які вперше представили у Windows 8 та зробили його більш схожим на лаунчер в Chrome OS чи Android.

Функція Snap Layouts дозволить швидко переключати додатки між різними режимами, які підтримує Windows 11. Ця ОС запам’ятовуватиме де розміщуються додатки завдяки Snap Groups. Схоже, ці функції розраховані на системи з декількома моніторами, дозволяючи відкривати додатки завжди на коректному екрані.

У Windows 11 також попрацювали над продуктивністю. Її апдейти стали на 40% меншими та відбувається в фоні.

Комунікаційний додаток Microsoft Teams став частиною Windows 11 як для приватних, так і для комерційних користувачів. Він знаходиться в панелі задач і є заміною Skype.

Віджети Windows Widgets є персоналізованою стрічкою, якою керує штучний інтелект. Вони включають новини, погоду, карти. Також є віджет, який дозволяє фінансувати авторів контенту з Windows 11.

Microsoft також поліпшила жести. Замість переходу в спеціалізований планшетний режим Windows 11 просто адаптується під керування дотиками. На додаток до цього поліпшилися функції малювання на сенсорному екрані та диктування. Ще у Windows 11 з’явилася гаптична віддача.

Ігри Xbox на Windows 11 отримають функцію Auto HDR. Для її роботи необхідно мати сумісний HDR-монітор. Завдяки функції DirectStorage власники ПК з новими дисками NVMe зможуть запускати ігри швидше. Ще в ОС з’явився Xbox Game Pass та ігровий стримінговий сервіс xCloud.

Наступною ключовою особливістю Windows 11 стала підтримка додатків Android. Встановлювати їх можна буде з оновленого магазину Microsoft Store. Серед уже наявних Android-програм є Adobe Creative Suite, TikTok, Instagram. У Microsoft підкреслили, що не забороняють розробникам використовувати свої системи оплати (Google та Apple подібне забороняють).

Офіційної дати виходу нової ОС Microsoft поки немає. Очікується, що вона має стати доступною десь у жовтні разом з новим поколінням апаратного забезпечення. Однак Windows 11 уже найближчими днями стане доступна у вигляді безкоштовного оновлення для юзерів Windows 10.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися