В липні багато файлів у Google Drive та відео YouTube стануть недоступними

У Google розповіли, що розсилатимуть індивідуальні сповіщення власникам акаунтів

Google зламає існуючі посилання на певну кількість публічно доступних документів у Google Drive, а також посилання на відео YouTube. Компанія посилює контроль за обміном посиланнями заради безпеки користувачів.

Нововведення торкнеться переважно старого контенту. На YouTube, наприклад, перестануть бути вільно доступними відео зі статусом Unlisted. Це ролики, які завантажили на сервіс до 1 січня 2017 року. Відео з таким статусом не з’являються у пошуковій видачі, однак вони вільно доступні для перегляду будь-кому, хто має пряме посилання на них. Починаючи з липня статус таких відео зміниться на приватний.

У Google розповіли, що розсилатимуть індивідуальні сповіщення власникам акаунтів, які мають відео в статусі Unlisted і яких торкнеться зміна. Юзери можуть заповнити онлайнову форму, щоб їм дозволили залишити статус відео Unlisted. Також можна такі відео зробити публічними або наново перезавантажити зі статусом Unlisted.

Для тих відео, автори яких не вчинять якихось дій, статус Unlisted зміниться на приватний і це означає, що вони перестануть бути доступними за посиланням. Це може бути проблемою для відео, автори яких полишили свої канали.

Схоже посилення безпеки відбудеться для файлів Google Drive. Офіційний пост Google також пояснює таку ініціативу бажанням зробити обмін посиланнями безпечнішим.

Починаючи з липня, отримати доступ до файлу можна буде за наявності ключа. Це не стосується тих, хто вже має доступ до файлу, а також кому відкрито прямий доступ до документу.

Основні проблеми можуть торкнутися корпоративних документів на спільних дисках та папках. Тому адміністратори отримають відтермінування до середини вересня, щоб придумати як працювати далі.

Персональні акаунти Google отримають сповіщення, якщо їх торкається зміна доступу до файлів на Google Drive. Після цього вони отримають кілька тижнів для прийняття рішення.