П’ятниця, 24 Травня, 2024

Windows-ноутбуки отримали на 54% енергоефективніші процесори: відбувся офіційний анонс Qualcomm Snapdragon X Plus

Після декількох нещодавніх витоків Qualcomm представила платформу Snapdragon X Plus для ноутбуків. Це нова спроба запустити еру ARM-ноутбуків. Перша спроба, яка сталася задовго до появи ноутбуків з процесорами Apple M ARM, була дуже провальною, оскільки ноутбуки з Qualcomm ціною $1000 були повільнішими за $300 ноутбук на найслабшому Intel Celeron. Нова спроба Qualcomm очікується більш успішною.

У чипа Snapdragon X Plus є блок NPU продуктивністю 45 TOPS, який Qualcomm називає найшвидшим NPU для ноутбуків у світі. Очікується, що X Plus забезпечить “виняткову продуктивність, довгий час роботи від батареї та передові можливості штучного інтелекту (ШІ, AI) на пристрої”.

Зокрема, Qualcomm демонструвала генерацію коду в Visual Studio Code за допомогою Codegen (миттєве створення нового коду з AI на пристрої), створення музики в Audacity за допомогою Riffusion AI для генерації нової музики з підказок або існуючої музики, а також живі підписи в OBS Studio, забезпечуючи автоматичний переклад 100 мов у живі підписи на 100 мовах за допомогою Whisper на пристрої, в реальному часі під час прямих трансляцій.

Ядро Oryon в X Plus забезпечує на 37% швидшу продуктивність порівняно з деякими невказаними конкурентами, а також споживає до 54% менше енергії. Чип підтримує LPDDR5x, має 42 МБ загального кешу і збудований на 4-нм техпроцесі. X Plus підтримує підключення до 3 зовнішніх дисплеїв всіх з 4K HDR (але максимум 60 Гц), а також має підтримку Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4, передовий камерний ISP та “іммерсивний безвтратний звук”.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися