Зависокі ціни – у провалі ARM-ноутбуків Qualcomm звинувачує виробників

ціни на чипи ARM, такі як Snapdragon 8cx, залишаються приблизно такими ж, як і на чипи Intel, за винятком значного розриву в продуктивності.

Поки Apple заробляє великі гроші на своїх ноутбуках з процесорами ARM M1, протилежний табір, який очолює Qualcomm провалив запуск ноутбуків з чипами ARM. У Qualcomm у цьому звинувачують виробників, а саме – завищені ціни на ноутбуки з ARM

На думку Qualcomm, те, що ноутбуки на базі ARM не досягли очікуваного комерційного успіху, багато в чому пов’язано з їхнім співвідношенням ціни та продуктивності. Оскільки ці пристрої набагато менш потужні, ніж ПК на базі Intel SoC. Нагадаємо, що ноутбуки з Qualcomm Snapdragon повинні були бути швидшими і економічнішими за Intel Atom та Celeron. Але тестування показали, що ARM-ноутбук ціною $1000 поступається навіть одному з найменш продуктиних чипів Intel – процесору Celeron N3450.

Прогнозувалося, що ARM-ноутбуки з чипами Qualcomm будуть продаватися до $300, що з урахуванням їхньої автономності на рівні 20 годин зробило б їх чудовим конкурентом дешевих ноутбуків на Intel та AMD.

Однак Qualcomm звинувачує виробників у тому, що вони просять більше 1000 доларів за нові ноутбуки під ARM. “Однією з речей, які нас не влаштовували на ранніх пристроях, була неадекватна ціна”, – сказав Мігель Нуньєс, старший директор з управління продуктами Qualcomm.

Незважаючи ні на що, менеджер визнає, що ціноутворення було залишено на розсуд виробників обладнання. У будь-якому випадку, ціни на чипи ARM, такі як Snapdragon 8cx, залишаються приблизно такими ж, як і на чипи Intel, за винятком значного розриву в продуктивності.

Вартість HP Elite Folio може досягати 2000 доларів. Звичайно, ситуація поступово починає змінюватися з появою більш недорогих пристроїв ARM, таких як Samsung Galaxy Book Go. Запущені в червні 2021 року, ці два ноутбуки коштують близько 400 доларів.

У 2020 році Apple здійснила масштабний перехід, відмовившись від процесорів Intel на користь чипа ARM власної розробки M1. У компанії без скромності назвали чип M1 найкращим у світі процесором за продуктивністю на ват. У Intel заявили, що M1 не найшвидший. Першими пристроями на Apple M1 стали MacBook Air 2020, Mac Mini 2020 і MacBook Pro 2020.