Хакери зламали самонавідну Linux-гвинтівку

Снайперська гвинтівка із «розумним» комп’ютерним прицілом викликала багато розмов, коли дебютувала в 2014 році. Зараз суперечки навколо неї можуть розгорітися з новою силою, адже дослідники в галузі безпеки показали, як можна зламати гвинтівку, пробратися в її систему наведення і змінити ціль на свій розсуд.

За допомогою декількох програмних експлойтів дослідники Руна Сандвік і Майкл Аугер по Wi-Fi змогли перехопити командування над гвинтівкою. Хакери отримали доступ до функцій прицілювання і стрільби. Вони змогли змінити траєкторію розрахунків і збити приціл так, що замість цільової мішені стрілець поцілив у сусідню. Також фахівцям вдалося відключити систему прицілювання і зовсім заблокувати можливість зробити постріл.

Гвинтівку із системою ShotView презентували в 2014 році. «Розумна» система прицілювання містить телевізійну камеру з оптичним об’єктивом змінної кратності, обчислювальний блок, набір інтерфейсів і кольоровий дисплей. На нього виводиться зображення з камери, на яке накладається інформація з вбудованого комп’ютера, що базується на Linux. Також гвинтівка Tracking Point обладнана всілякими датчиками навколишнього середовища, положення зброї, лазерним далекоміром і WiFi-приймачем.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я