Середа, 29 Травня, 2024

Xiaomi Loop LiquidCool – відведе удвічі більше тепла в смартфоні

Xiaomi анонсувала нову технологію охолодження для смартфонів. Рішення Loop LiquidCool має удвічі більшу тепловіддачу, ніж популярні сьогодні випаровувальні камери (VC).

За словами розробників із Xiaomi, технологія Loop LiquidCool натхненна рішеннями для охолодження, що використовуються в аерокосмічній промисловості.

Технологія Loop LiquidCool використовує капілярний ефект, який притягує рідкий охолоджуючий агент до джерела тепла, випаровується, а потім ефективно розсіює тепло в більш прохолодній області. Далі агент конденсується і через односпрямований канал із замкнутим контуром рухається назад.

Система тепловідведення оснащена кільцевим набором теплових труб, і складається з випарника, конденсатора, камери поповнення, а також газових і рідинних труб.

Розташований біля джерел тепла, випарник містить холодоагент, який випаровується в газ, коли смартфон знаходиться під високим навантаженням і сильно нагрівається. Потік газу потім розсіюється в конденсаторі, де він знову конденсується в рідину. Ця рідина поглинається і збирається через крихітні волокна в камері поповнення, яка наповнює випарник. Це робить систему замкнутою.

Звичайні системи охолодження смартфонів на базі випарювальних камер (Vapour Chamber, VC) не мають окремих каналів для газів і рідин. У них гарячий газ і холодні рідини змішуються і заважають один одному.

Кільцева форма нової системи, а також спеціальна конструкцію газової труби, значно знижує опір проходженню повітря на 30%, а максимальна пропускна здатність збільшується до 100%.

В системі також використовується клапан Тесла, який є одностороннім клапаном без рухомих частин. Він дозволяє рідині проходити через випарник, блокуючи рух газів в зворотному напрямку. Це забезпечує більш високу ефективність циркуляції газу/рідини по всій системі.

Технологію Loop LiquidCool можна вбудувати в будь-який тип внутрішньої компоновки гаджета. Наводячи приклад, Xiaomi каже, що петля надасть більше місця для акумулятора, модуля камери і багато чого іншого.

В даний час Xiaomi прагне впровадити цю технологію Loop LiquidCool в свої продукти в другій половині наступного року.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися