МКС почали ремонтувати з допомогою доповненої реальності

Гаджет допомагає виконувати обслуговування життєво важливого пристрою на борту космічної станції.

NASA інтегрує окуляри Microsoft HoloLens в регулярні операції з технічного обслуговування Міжнародної космічної станції. Доповнена реальність, яка стає доступною з таким девасом, має допомогти астронавтам ремонтувати космічне обладнання.

Microsoft HoloLens використовується в рамках проєкту T2 доповненої реальності (T2AR). Гаджет допомагає виконувати обслуговування життєво важливого пристрою на борту космічної станції.

За допомогою цих окулярів космонавти підтримують та обслуговують бігову доріжку Combined Operational Load Bearing External Resistance Treadmill (COLBERT). Це один з бортових тренажерів, які астронавти використовують для підтримки здоров’я м’язів і кісток при перебуванні протягом багатьох тривалого часу в умовах відсутності гравітації.

Окуляри використовують астронавти з різних країн. У проект включені астронавт НАСА Меган Макартур, астронавт Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA) Соічі Ногучі і астронавт ЄКА (Європейське космічне агентство) Томас Песке.

«Інструменти AR обіцяють дозволити нам попередньо упакувати керівництво та знання, – сказав молодший науковий співробітник Міжнародної космічної станції Брайан Дансберрі в заяві на веб-сайті НАСА. – Космічна станція є ідеальною платформою для тестування систем доповненої реальності та вдосконалення цих інструментів, щоб вони були готові, коли вони будуть потрібні майбутнім астронавтам. Ближче до дому ці тести допомагають вдосконалювати програмне забезпечення та технології AR, тому досвід та підтримка доступні у віддалених місцях по всьому світу».

Один з перших випадків, коли HoloLens використовувався в космосі, був у 2016 році, коли астронавт Скотт Келлі з’явився на борту МКС в цій гарнітурі, ширяючи в повітрі. Цей приклад був ініціативою НАСА, дуже раннім експериментом, щоб побачити, як HoloLens може працювати в реальному космічному середовищі.

Також слід відзначити той факт, що і проект дослідження віртуальної реальнсті NASA Sidekick, і ця нова демонстраційна версія HoloLens в космосі використовують HoloLens 1, який, в порівнянні з HoloLens 2, досить обмежений у функціональності.

Коли НАСА почне використовувати HoloLens 2 і всі його можливості занурення наступного покоління як основний пристрій AR для космічних місій, астронавти можуть отримати набагато більше функцій.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я