Четвер, 13 Червня, 2024

Xiaomi могла б називатися «червоним перцем» або «чорним рисом» – директор Лей Юн пояснив, чому вибрали поточне «рисове зернятко»

Власники смартфонів Xiaomi знають, що це слово з китайської перекладається як «рисове зернятко». Однак компанія могла б називатися «червоним перцем», «чорним рисом» або «червоною зіркою». Директор Xiaomi Лей Юн пояснив, що засновники розглядали ці варіанти, і розповів, чому зупинилися на поточній назві «рисове зернятко».

Інвестор Лю Чін запропонував називати компанію «рис» (китайською – Mi). «Інтернет у своїй основі ухиляється. Ми не беремо велике, а беремо маленьке. Давайте назвемо її Xiaomi», – згадує топ-менеджер.

За його словами, пропозиція відразу здобула прихильність решти засновників. «Потім я згадав, що Будда вважає зернятко рису таким же важливим, як гору Меру», – сказав топ-менеджер.

Сам Юн вважає, що успіх компанії не залежить від звучної назви. Вона не досягне успіху, якщо не має технологій та гарних продуктів, уваги до роботи з користувачами. Цінність бренду ніколи не визначається брендом, каже Юн.

Xiaomi є наймолодшою компанією у списку Fortune 500. І вона вперше у своїй історії восени 2020 року вибилася на третю сходинку у світовому рейтингу постачальників смартфонів. Її ринкова частка склала 13,1% зі зростанням поставок на 42,0%. Компанії Apple, що скоротила за рік свою ринкову присутність до 11,8%, довелося задовольнятися четвертим місцем.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися