Як боротися з фейковими новинами на Facebook

У Facebook з’явилась нова функція, особливо корисна в епоху інформаційних війн. Тепер можна скаржитися на новини, які ви вважаєте неправдивими. Якщо подібних скарг набереться досить багато, тоді новина буде рідше відображатися у стрічці. Facebook не буде повністю видаляти такі повідомлення, але поряд з ними може з’явитись допис, наприклад: «Багато людей на Facebook повідомили, що ця історія містить недостовірну інформацію».

Слід зауважити, що даний механізм працює тільки з тими повідомленнями, які містять посилання на новини. Тобто якщо в повідомленні відсутнє гіперпосилання, то цей спосіб не спрацює.

Для того щоб поскаржитися на фейкову новину, потрібно натиснути на «галочку» в правому верхньому куті повідомлення. Залежно від того, є чи ні людина вашим «френдом» на Facebook, випадає різне меню. Але суть одна – потрібно клікнути на напис «Поскаржитися на допис» у першому випадку або «Мені не подобається цей допис» у другому:

Далі вибираємо пункт «Вважаю, цього не має бути у Facebook»:

І нарешті переходимо до пункту «Це неправдиві новини»:

У кінці з’являється ось така цікава картинка:

Тобто можна відправити повідомлення авторові матеріалу або зовсім не бачити новин від нього. Проте сподіваюсь, що моя скарга не залишиться поза увагою Facebook і впливатиме на результат показу цієї новини.

3 КОМЕНТАРІ

  1. От теперь начнется война правок – наши против ненаших. Одни будут банить все проукраинские материалы, а другие все прорусские.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я