Понеділок, 20 Травня, 2024

Як дізнатись, коли приїде автобус

У 90-ті, коли громадський транспорт ходив погано, курці мали прикмету: як тільки запалиш цигарку на зупинці, то одразу щось і підійде. І щоб пришвидшити приїзд транспортного засобу, могли викурити не одну, а 2-3 штуки. Наближення ж тролейбуса визначали за інтенсивністю гойдання дротів. Правда, сильні коливання не гарантували швидкого наближення «рогатого»: можливо, він тільки пішов, пройшов в інший бік або просто на вулиці сильний вітер.

Зараз уже не треба гадати на кавовій гущі. Кияни мають змогу скористатися додатком «Яндекс.Транспорт», де в режимі реального часу показується місцезнаходження автобусів, тролейбусів, трамваїв і навіть деяких маршруток. Він працює на Android та iOS.

Дані програма отримує від КП «Київпастранс». Рухомий склад київського комунального транспорту обладнаний GPS-передавачами. Дані щодо місцезнаходження конкретних одиниць техніки передаються на підприємство, а звідти – у «Яндекс». Нема в додатку лише маршруток, які не належать «Київпастрансу».

Працювати з додатком легко і зручно, хоча деякі недоліки теж присутні. Відкриваючи програму, отримуємо перед собою звичну яндексівську карту. На ній рухомим іконками позначено транспортні засоби. Червоні – це трамваї, зелені – автобуси, сині – тролейбуси, а сірі – маршрутки. Вони рухаються в реальному часі – жодних оновлень чи інших процедур, щоб побачити зміни, робити не треба.

Клікнувши на позначку транспортного засобу, ми побачимо його номер, маршрут та опис. А потягнувши список угору, отримаємо ще й перелік зупинок.

При виділенні конкретного транспортного засобу підсвічується весь його маршрут. Це зручно тим, хто не часто їздить по конкретній дорозі чи району.

Якщо вас цікавлять конкретні види транспорту, зайві можна прибрати в меню налаштувань.

Там же можна увімкнути показування заторів.

Щоб одразу зрозуміти, в якому напрямку їде транспортний засіб, треба зменшити масштаб. Тоді кожна іконка дещо змінює свій вигляд – отримує стрілочку, що вказує напрямок. Але потрібно це лише на маршрутах та дорогах, де скупчилося багато транспортних засобів. Рух напрямку поодиноких видно і так.

Це саме стосується і зупинок. На загальному плані їх не видно, і для того, щоб побачити ці точки, треба зменшувати масштаб. Вони мають відповідні іконки.

Клікнувши по зупинці, можна отримати інформацію про транспорт, який на ній зупиняється, та інтервали його руху.

Також по кожній зупинці можна показувати лише той транспорт, що вас цікавить. Таким чином на екрані залишаться лише ті засоби, що підходять вам за маршрутом.

Як бачимо, «Яндекс.Транспорт» дуже корисний інструмент для тих, хто користується громадським транспортом. Засмучує лише те, що в Україні його функціональність поки доступна лише для Києва. Сподіваємося, що і в інших великих містах вона скоро з’явиться.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися