Європа отримала єдиний телеком-простір

У всіх 28 країнах ЄС з 2017 року скасовується плата за роумінг при використанні мобільного зв’язку. Мова йде про те, що тепер при дзвінках між країнами, що входять до союзу (наприклад, з Польщі до Італії), не доведеться доплачувати.

За відповідне рішення проголосував Європейський парламент, і тепер країни-члени повинні затвердити його на рівні своїх національних законодавств. «Рішення набуде чинності якраз перед Різдвом», – сказала віце-президент Єврокомісії з питань цифрових технологій Нілі Кроєс.

Постанова Європарламенту робить доступнішими не лише дзвінки, а й мобільний інтернет. І хоча плата за роумінг повинна зникнути не пізніше 15 липня 2017 року, вартість комунікації між країнами почне знижуватися вже з наступного року. З 30 квітня 2016 року максимальна доплата за роумінг не перевищуватиме ?0,05 за хвилину дзвінку, ?0,02 за SMS та ?0,05 за кожен мегабайт.

Однак нові правила не означають, що жителі однієї країни Євросоюзу можуть приїхати в іншу та вільно завантажувати там «важкий» мультимедійний контент чи годинами розмовляти по телефону. Європарламент передбачив захист проти такого зловживання, назвавши його «політикою чесного використання».