П’ятниця, 14 Червня, 2024

Як готелі нав’язують свій зв’язок

Якщо у відпустці перестав працювати роутер чи дуже поганий сигнал Wi-Fi від смартфона, не варто звинувачувати техніку в поломці. Іноді в цьому може бути винний сам готель, який таким чином намагається заробити на наданні власних послуг бездротового інтернет-доступу. На такому нечесному прийомі, наприклад, упіймали готель Маріотт в американському місті Нешвіль.

Готель Маріотт Gaylord Opryland у м. Нешвіль, США

Щоб підвищити популярність та використання власного сервісу пересилання даних, заклад блокував сигнал Wi-Fi від пристроїв користувачів. Через це вони не могли використовувати, наприклад, інтернет-пакети на смартфоні, який по Wi-Fi пересилав дані на ноутбук, планшет чи інші гаджети. Користувачі були змушені підключатися до бездротової мережі готелю, яка надавала дорогі послуги з пересилання даних. Останні коштували приблизно вдвічі дорожче, ніж пропозиції мобільних операторів.

Як довго заклад використовував подібну тактику проти своїх постояльців, невідомо – про неї дізналися випадково минулого року. Тоді проходила конференція, і її учасники не змогли налаштувати власні точки доступу. Розслідування показало, що по всьому будинку встановлені пристрої, що блокують всі сигнали Wi-Fi, окрім власної мережі готелю.

Для цього заклад не використовував спеціальні «глушилки», які незаконні. Готель налаштував власні WiFi-роутери так, що працювати могли лише вони. Останнє дозволила спеціальна система моніторингу Wi-Fi, яка аналізувала наявні пристрої в зоні покриття та змушувала всі точки доступу, які не є частиною готельної мережі Wi-Fi, надсилати сигнал про розрив з’єднання.

За такі дії комісія зі зв’язку присудила готелю штраф у розмірі $600 тис., а саме розслідування триває.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися