Як комп’ютер The Machine обіцяє революцію в ІТ

Прототип The Machine вже має накопичувач на 160 терабайтів. Цього достатньо, щоб зберегти усю Бібліотеку Конгресу США п’ять разів

Оперативна пам’ять та жорсткий чи флеш-диск є у будь-якій електроніці. За винятком The Machine – нового комп’ютера від HP. Кілька років тому ця машина була цікавим, але далеким від практики проектом. Але нещодавно HP показала перший прототип, який вже вражає своїми характеристиками та обіцяє революцію в ІТ-світі.

Уся електроніка сьогодні має швидку оперативну пам’ять та повільний накопичувач, який зберігає дані на вимкненому девайсі. Це справедливо як для найменших годинників та звичайних планшетів, смартфонів і ПК, так і для найбільших суперкомп’ютерів.

Комп’ютер The Machine матиме зовсім іншу архітектуру. У нього оперативна пам’ять та жорсткий диск будуть єдиним апаратним елементом. Дані передаватимуться швидко, як в оперативній пам’яті, і не зникатимуть при знеструмленні, як на жорсткому диску чи флеш-накопичувачі.

Продемонстрований Hewlett Packard прототип The Machine вже має накопичувач на 160 терабайтів. Цього достатньо, щоб зберегти усю Бібліотеку Конгресу США п’ять разів.

Але новий тип пам’яті, який використовує The Machine, обіцяє набагато більше – зберігання до 4096 йоттабайтів. Цього обсягу достатньо, щоб записати 250 тисяч разів усю інформацію, створену до сьогодні людством. У HP кажуть, що накопичувачі такого обсягу зможуть зберегти кожну крихту даних про кожну людину у світі.

The Machine

Для роботи за новим апаратним принципом звичні операційні системи не підходять. Тому HP розірвала партнерство з Microsoft і приступила до розробки своєї ОС на базі Linux. Допоміжними процесорами у The Machine будуть чіпи ARM.

Принципи роботи будь-якого сучасного комп’ютера з’явилися ще в 40-ві роки минулого сторіччя, і експерти кажуть, що це сьогодні стримує розвиток. «Модель роботи, яку винайшли в ті роки, сьогодні відображена у будь-якому пристрої, – говорить головний архітектор Machine Кірк Бреснікер. – Вона стримує розвиток».

Проект комп’ютерів Machine розробляють у лабораторії HP Labs, і над ним працюють три чверті з 200 дослідників компанії. Це повинна бути машина, яка значно випереджає сучасні продукти за рахунок нової архітектури. У HP планують отримати переваги за рахунок використання нового типу пам’яті для всіх потреб.

Сучасним комп’ютерам доводиться працювати з декількома типами пам’яті: найшвидший процесорний кеш для миттєвих запитів процесора, повільніша оперативна пам’ять для зберігання даних в процесі роботи та дуже повільний жорсткий диск для накопичення даних. Загалом сьогоднішні машини можуть мати більше 10 шарів зберігання даних, що ускладнює загальну будову системи та створює вузькі місця при обміні даними.

Спершу комп’ютери на базі архітектури Machine замінять сервери, на базі яких працюють корпоративні мережі та сервіси в інтернеті. Однак Бреснікер каже, що з часом мініатюризація дозволить зробити на їхній основі менші комп’ютери.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я