Неділя, 14 Липня, 2024

Wi-Fi отримав найбільше з 1989 року збільшення використовуваного діапазону частот

Сьогодні Wi-Fi працює в діапазонах 2,4 ГГц і 5 ГГц, які вже перевантажені. Це одна з причин, чому Федеральна комісія зі зв’язку США (FCC) виділила діапазон частот 6 ГГц для неліцензованого використання. Це найбільше розширення частотного діапазону Wi-Fi за 20 років.

Неліцензіонне використання частотного діапазону дозволяє розробникам вільно створювати будь-які гаджети, а не лише дозволені типи пристроїв. Подібне вперше сталося в 1989 році, коли правила використання радіопередавальних гаджетів стали дуже складними і заплутаними, і FCC радикально спростила використання радіочастот, проклавши шлях до Wi-Fi, Bluetooth та інших бездротових технологій сьогодення.

Глава маркетингу Wi-Fi Alliance Кевін Робінсон зазначив, що нинішнє рішення FCC є найбільш монументальним обговоренням частот Wi-Fi в історії, за всі 20 років існування Альянсу. Останній заснували в 1999 для управління використання і розробкою Wi-Fi.

Робота в діапазонах 2,4 та 5 ГГц дозволяла Wi-Fi мати загальний канал у 400 МГц. Відкриття для цієї технології 6 ГГц додало до цього 1200 МГц спектра. Хоча канали в діапазоні 6 ГГц повинні займати лише близько 160 МГц.

FCC дозволила використання діапазону 6 ГГц для відмінних від Wi-Fi стандартних використань у 2018 році. Він був дозволений лише для сервісних інфраструктурних пристроїв, публічної безпеки, бездротового зворотного транзиту.

Для побутового користувача новий діапазон означає більш стабільний Wi-Fi. Для цього необхідно купувати відповідне сумісне обладнання (як роутери, так і смартфони, ноутбуки, планшети тощо). Про підтримку діапазона 6 ГГц в гаджеті повинен говорити напис Wi-Fi 6E.

Розраховувати на збільшення швидкості при переході на 6 ГГц кінцевим користувачам не варто. Новий діапазон має таку ж максимальну теоретичну швидкість у 9,6 Гбіт/с, що і наявний діапазон 5 ГГц. Але останній уже також досить переповнений, і користувачі заважають один одному, знижуючи стабільність зв’язку.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися